10.1 C
London
Home За нас Блог и Занимливости

Блог и Занимливости

Alexandria Ocasio-Cortez: Рутина за нега на кожа и лице

На крајот на 2018та година, за време на предизборната кампања, Alexandria Ocasio-Cortez привлече внимание на светските медиуми за убавина и здравје преку нејзината изјава дека негата на лице и кожа не треба да ни е приоритет, напротив, нешто за кое не се ни разговара воопшто, нешто кое е обавезно!  self-care wouldn’t just be a priority, but a nonnegotiable...

Класични третмани: препораки од Caudalie Spa NEW YORK

На интернет и на социјалните мрежи има толку многу информации за тоа зошто е битно да ја негувате вашата кожа, што ви дава чувство да не знаете на кој извор и линк попрво да кликнете и да прочитате. Како заклучок од статиите и од најголем дел од тоа што ќе го прочитате, ќе сфатите...

Refresh Терапија & Кожа во Топ Форма – Пакети

Уживавте на сонце и море? Сонцето претставува извор на животни радости, но на нашата кожа неминовно остава дехидратација, пеги, флеки, нови брчки, а старите брчки ги продлабочува. За ефикано решавање или максимално ублажување на конкретниве проблеми, наша beauty препорака за refresh терапија & кожа во топ форма, Ви предложуваме високото друштво на ексклузивните третмани: Skin rejuvenation...

20 Најдобри Skincare Tips според GLAMOUR!

Светски познатиот магазин Glamour кој има повеќе од 5 милиони следбеници на социјалните мрежи, ви ги издвојува 20те најдобри совети за нега на кожа. Get Hydrated Хидратацијата на телото е многу битна работа. Дневната конзумација на 6 до 8 чаши вода е повеќе од потребна за добар изглед. Хидратацијата почнува одвнатре а делува однадвор. Eat Chocolate—Seriously! Јадете чоколади!...

Како да ја Подобрите Пенетрацијата на Продуктите во Кожата?! – 3 методи!

Пенетрацијата на материи односно продорот на супстанците од кремите за подмладување, против акни, колагенски препарати, препарати на база на хијалуронска киселина и друг вид на anti-aging продукти, е многу битен процес чија цел е достигнување на максимални резултати. Колку е подлабок продорот низ кожата на овие продукти, толку подобри резутлати треба да очекувате. Постојат повеќе методи...

Интервју со 4 доктори за нега на кожа: How Dermatologists Do It!

HOW THE DERMS DO IT: 4 EXPERT DERMATOLOGISTS ON THEIR DAILY SKINCARE ROUTINES Во следното интервју, можете да дознаете многу повеќе за нега на вашата кожа директно од 4 експерти за кожа, специјалисти по Дерматологија. Овие кожни доктори, ни ги откриваат нивните дневни режими за персонална нега на кожа. Интервјуто е правено за Expert Health...

Акне терапија – совети од Dr. Sandra Lee (позната како Dr. Pimple Popper)

Dr. Sandra Lee, познатиот американски дерматолог која предводи своја колекција за нега на кожа (SLMD Skincare), позната како Dr. Pimple Popper, ви открива корисни работи на кои треба да обрнете внимание доколку сакате правилна акнетерапија. Leave the pimple popping to the professionals!  Како и секој доктор, дерматолог или специјалист за акнетерапија, така и Д-р Сандра Ли,...

Производи за нега на кожа по препорака на Catherine Zeta Jones

Catherine Zeta Jones, една од најпознатите глумици која изгледа неверојатно во однос на нејзините години, неодамна на својот Instagram профил објави слика со која ја открива нејзината рутина за нега на кожа кога се работи за производи. На сликата можете да видите повеќе од 70 производи, но и самата глумица вели дека не ги користи...

Ben Affleck – 2те процедури пред снимањето на филмот Batman vs Superman

Ben Affleck е еден од најпознатите глумци во светот и е секогаш дел од топ листите за мажи кога станува збор за физички изглед. По снимањето на филмот Batman vs Superman, се најде на листата на 15 Super-fit & Aesthetic Male Physiques во светот. "If you take a closer look at his photos and face you will not...

Vampire Facial – третман за мажи со ПРП метода

Биостимулација со фактор на раст Growth factor ДРАКУЛА МЕТОДА (ПРП Метода) – НАЈПРЕСТИЖНА МЕТОДА ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ ВО СВЕТОТ! ПРП методата е природен ЕЛИКСИР НА МЛАДОСТА со кои треба да се започне навреме за да се успори стареењето. Anti-aging медицината е нова гранка која одсем со неоперативно подмладување се занимава и со превенција на стареењето. Третманите со природни супстанции...

Не пропуштајте!