5.3 C
London
Home Козметологија

Козметологија

Производи за нега на кожа по препорака на Catherine Zeta Jones

Catherine Zeta Jones, една од најпознатите глумици која изгледа неверојатно во однос на нејзините години, неодамна на својот Instagram профил објави слика со која ја открива нејзината рутина за нега на кожа кога се работи за производи. На сликата можете да видите повеќе од 70 производи, но и самата глумица вели дека не ги користи...

Третмани на Лице

Секој третман на лице и тело во La Bellezza започнува исклучиво со дерматолошки преглед на кожата од страна на специјалист дерматолог. Исто така, дерматологот е одговорен и за самиот третман на чистење на лицето. Широка палетна на медицински-козметички третмани соодветни на типот, состојбата и потребите на кожата и возраста: Класични третмани Биолошки третмани (плацента, кавијар, колаген,...

Козметички Услуги

Сите козметички услуги во салонот се под надзор на Дерматолог (Д-р Наташа Марковска Василевска) и подеднакво работиме со клиенти од двата пола. ДЕПИЛАЦИИ - мажи и жени Ладна и топла депилација (100% природен восок по сопствена рецептура), комплетна заштита од алергии, иритации или изгореници, со силно редукционо дејство врз несаканите влакна. ПЕДИКИР Медицински педикир, специјалистички преглед и третман...

Лимфна Дренажа во Скафандер

Апаратот е внимателно дизајниран како комбинација на третмани за разбивање на масни наслаги, лимфна дренажа и магнето терапија за зацврстување на кожата користејки висока технологија за масажа, електротерапија и пресо терапија за да се добијат извонредни ефекти на редизајнирање на телото. Лимфната дренажа-помага во хармонизација на ткивото и обезбедува елиминација на токсини и штетни продукти на метаболизмот чиј rезултат е...

Масажи

Дозволете си посебно задоволство со кралска масажа ( 4 Hands Massage ) во Ла Белеца 45 минути - 1.000 денари & 60 минути - 1.200 денари - ЖЕНИ 45 минути - 1.200 денари & 60 минути - 1.400 денари - МАЖИ Видео - 12 Бенефити на Масажите La Bellezza Center  Естетска Дерматологија, Салон за Убавина и Туристичка Агенција Адреса 1:...

4 Димензионална Кавитација – 4D Ultrasonic Cavitation

4 пати поголеми ефекти, 4 пати поголеми резултати! Како работи 4-Д Ултразвучната Кавитација? Интензивна физичка липолиза за одстранување на масти од стомакот, половината, грбот, задникот, рацете Вишокот на масни клетки се топи Телото слабее, се намалува целулитот Се ослободува обструкцијата од каналите и колатералите Промовирање и забрзување на метаболизмот на телото Погледнете го ова видео пред...

Јапонска Метода за исцртување или корекција на веѓите

Несомнено веѓите претставуваат најзначајни црти на нашето лице. Убавите веѓи даваат помоќен, поздрав и негуван израз на лицето дури и кога е без шминка. Јапонска метода на исцртување или корекција на веѓите достапна во Ла Белеца - влакно по влакно! Веѓите го одредуваат карактерот на лицето! Обликот и дебелината на веѓите се менуваат со времето и актуелните...

4 Димензионална Бомба! – Вакум, Инфрацрвени Зраци, Кавитација и Радиофрекфенца

Единствен апарат во кои истовремено се здружени кавитација, биполарна радиофрекфенца, вакум, инфрацрвени бранови, само во Ла Белеца! Пристапете му на вишокот на килограми, целулит, масти и висната кожа со оваа неверојатна комбинација од 4 методи: Вакум, Инфрацрвени Здраци, Кавитација и Биполарна Радиофрекфенца. Добијте го вашето тело од соништата, а за таа намена ви препорачуваме комбинација на...

Радиофрекфенца – Мултиполарна Радиофрекфенца

Убави сте, паметни, успешни, а не можете да се изборите со вишокот на килограми? Слаба воља? Недостаток на мотивација и дисциплина? Делува! – пробај и ти и реши се од целулитот Единствен апарат во кои истовремено се здружени кавитација, биполарна радиофрекфенца, вакум, инфрацрвени бранови, само во Ла Белеца! РАДИОФРЕКВЕНЦА - електромагнетна енергија причинува топлинска сензација, го зајакнува...

КАВИТАЦИЈА – Софистицирана Неинвазивна Метода за Намалување на Масти!

Убави сте, паметни, успешни, а не можете да се изборите со вишокот на килограми? Слаба воља? Недостаток на мотивација и дисциплина? КАВИТАЦИЈА - Комјутерски контролиран апарат, интелегентен дизајн кој во себе обединува 4 различни методи (апарати) неопходни за решавање на проблемите со целулитот, поставени во 2 сонди за тело и 2 за лице кои истовремено...

Не пропуштајте!