20.3 C
London
Home Естетска козметологија

Естетска козметологија

NECK Therapy: Сите процедури за врат

Дали знаете која е најчеста грешка при третман на кожа? - Третирање на лицето, но не и вратот! Вратот е многу важна регија која треба да се третира на исти начин како и кожата на лицето бидејќи неговата изложеност на сонце, штетни материи и слично, е иста како и лицето. Во Ла Белеца центарот постојат многу различни...

Мезо-конци во комбинација со најдобриот “Kick-starter” за колаген

Што е "Thread lifting" или мезо-конци? Неколку брзи факти: #1 Процедура: Постапката за апликација на конецот е минимално инвазивна, алтернатива за операцијата. „Лифтингот“ се случува преку затегнување на кожата со вметнување на конец од комплетно биорезорбилен материјал. #2 Каде се аплицира? На ниво во лицето за каде не е потребна оперативна или хируршка интервенција. По аплицирањето, тој се зацврстува,...

Што да очекувате од „Спреј-тенинг“?

Постојат бесконечно причини кои би ве натерале на Спреј-тенинг: безбедно е, брзо и ефикасно, тоа е одличен начин за третирање на телото или подготовка за специјален настан, резултати веднаш, прифатлива цена....Списокот продолжува. Резултатите се исклучително природни и задоволителни, а траат со недели по третманот.  Но, што треба да знаете за да се подготвите за spray tanning? Како да се...

Нутриција и нега на лице: Micro-needling & LED Therapy

Dermapen познат и како micro-needling, е контролирано создавање на микро повреди во кожата која предизвикува цела каскада на настани кои резултираат со стимулурање на ослободување на фактори на раст, што предизвикуваат нови синтези на колаген и еластин кои пак имаат за цел да ја обноват, заздрават и подмладат кожата. Дермапенот се користи за лекување и видно подобрување на разни...

Криолиполиза: пакети за месец мај

Одберете еден од пакетите за месец мај за замрзнување на масно ткиво: најнов модел на КРИОЛИПОЛИЗА. ВИДЕО: Краток приказ на функционирање на Coolsculpting методата односно криолиполиза. https://www.youtube.com/watch?v=ZHpVGiQLIPY Пакет #1: 10 третмани со криолиполиза од 30 минути во комбинација со 5 третмани во скафандер со лимфна дренажа. Цена: 5.000 денари. Пакет #2: 20 третмани со криолиполиза од...

За жените кои од животот сакаат повеќе

Сите се надеваме дека пандемијата со коронавирусот ќе заврши побрзо. За да ги дочекате новите денови со затегната и убава кожа, сега е вистински момент. Еве зошто... Најголем дел од инвазивните процедури во естетската медицина, иако во мал процент, знаат да завршат со непосакувана модринка или да бараат од вас неколку дена специјална нега без...

Пролет-лето 2020: Сезонски пакети за ласерска епилација

Пандемијата со коронавирусот дефинитивно го смени текот на нашите животи. Но, тоа не значи дека треба да престанеме со нега на кожата и физичка активност. Назад во форма! Веројатно сега е време да го испробате нашиот медицински ласер од најнова генерација како најбрз пат до мазни нозе, допир на луксуз, кожа нежна како сомот и чекори...

ВИДЕО: Како делува новата формула на Profhilo®

Најново, а од сега достапно за прв пат во Македонија - Profhilo®  Ремоделирање на екстрацелуларен матрикс. Зајакува еластицитет, поддршка на потпорното ткиво и совршена блескавост на лицето. Стимулира 4 различни типа на колаген и еластин. Наменет за отклонување на брчките од внатрешноста на кожата. Користи нова NAHYCO технологија на дејствување. Иновативен термален продукт. Одржува здрава...

Lifting Buttocks: Затегнување на задник

Не постои девојка која не сака секси затегнат задник. Исто така, не постои девојка која не сака да се ослободи од целулитот, доколку го има. Како да го постигнете тоа, а да ја искористите најефикасната метода која постои на пазарот на естетската медицина и козметологија? HIFU Buttocks терапија: намален целулит и затегнување на задникот. https://www.youtube.com/watch?v=-TJUzLR-6WQ Што е...

Ресорбилен имплант од комплекс за подмладување и хијалурон

CYTOCARE S Line е ресорбибилен имплант составен од хијалуронска киселина & комплекс за подмладување. Се вбризгува со микро-инјекции во горниот дермис и среден дермис од периорбитала и периоралната регија (вертикални линии на усните). CYTOCARE S Line ги исполнува фините линии и ја осветлува кожата. Исто така, корегира недостадоци како квалитет на кожата и текстурата. Количина на...

Не пропуштајте!