11.9 C
London

Пролетна рејувенација на лице, врат и деколте [понуда на неделата]

Ла Белеца центарот Ви овозможува неделни пакет попусти на услугите во нашиот естетски и дерматолошки центар. Време е за пролетна генералка на кожата на вашето лице, врат и деколте со комбинација од класичен третман и дел од процедурите за подмладување и регенерација на кожата. Класичен третман во комбинација со: дијамантска микродермабразија и ласерска рејувенација. ЦЕНА: 2.500...

ЛАСЕР ПАКЕТИ: Сезонска промоција на ласерска епилација

Искористете го неверојатниот попуст на сезонската промоција на ласерска епилација и дочекајте го летото ослободени од несаканите влакна! Ласерски пакети за мажи и жени со најнов модел на ласер, Fast Hair Removal Laser. Ласер терапија: нови стандарди на брзина, безбедност, ефикасност и удобност. Новиот ласер користи технологија на комбинација од 3те најдобри ласери за отстранување на несаканите...

Пакет третман со „магичното“ дерматолошко пенкало!

Искористете ги празничните пакети во Ла Белеца центарот за естетска дерматологија и медицинска козметологија. Кликнете тука за да ги погледнете сите пакети. Комбинација на третман со „магичното“ дерматолошко пенкало дополнет со дијамантска микродермабразија и класичен третман на лице . Цена: 3.000 денари. Единечен третман со ДЕРМАПЕН. Цена: 2.000 денари. ДЕРМАПЕН - Револуција во дерматологијата! Dermapen –...

ПАКЕТ: Инјекциони коктели – Phosphatidylcholine, L-carnitine & Collagenase

Mesolipolysis – ефикасен и докажан метод со инјекциони коктели за борба против целулит и отстранување на масни наслаги! Мезотерапијата за Slim & Body има докажано силно дејство врз целулитот и масните наслаги. Овој коктел го раствара масното ткиво, ткивото се детоксицира, почнува да дише и се враќа во нормала. Phosphatidylcholine, L-carnitine & Collagenase Се работи за научно...

Пакет третмани за лице – Класични, луксузни и дерматолошки

Време е за сезонските хемиски пилинзи и дерматолошки третмани за кожа и лице. Одберете еден од палетата на третмани во Ла Белеца естетска дерматологија & медицинска козметологија. 1.Третмани со Хемиски Пилинзи - СЕЗОНАТА ЗАПОЧНА! Овошни киселини и хемиски пилинзи – Препаратите од АХА киселини се употребуваат исклучиво во периодот од есен до пролет. Наменети се како специјални...

Редовни пакети за слабеење, топење на масни наслаги и разбивање на целулит

НАПОМЕНА: Цените во табелите се редовни цени на пакетите за слабеење. Препорачуваме комбинација на методите за подобри резултати и притоа одобруваме дополнителни попусти. Препораките за комбинациите на третманите се индивидуални према потребите на клиентот, а ги одредува нашиот дерматолог. КРИОЛИПОЛИЗА – Нехируршка Алтернатива на Липосукција 10 третмани х 60 минути = 8.000 денари 10 третмани х 45 минути...

Ласер пакети за трајна редукција на влакна (Ценовник: мажи и жени)

Загарантирани Воодушевувачки Резултати – Најнови Медицински Ласери (Диодни и YAG ласери) за Трајна Редукција на Несакани Влакна Fast Hair-Removal Laser – Најновиот светски модел во Ла Белеца центар. Ласер терапија: нови стандарди на брзина, безбедност, ефикасност и удобност. Комбинација на 3те најдобри Ласери: Alexandrite (755nm), Nd:YAG (1064nm) и Diode (808nm). ЦЕНОВНИК: пакети за мажи и жени Комбинацијата овозможува третирање на сите типови на влакна и...

Не пропуштајте!