16.2 C
London
Home Новости и Блог

Новости и Блог

Дали сонцето го убива КОВИД-19? – Американска академија за дерматологија

Ла Белеца центарот ви ја пренесува во целост изјавата и прес-конференцијата на американската академија за дерматологија (ААД) во однос на коронавирусот. Како професионалци кои се обучуваме од американските академии за дерматологија и естетска медицина, сегакош најновите информации, иновации и истражувања ни стигнуваат есклузивно. Со таа цел ви пренесуваме: Дали сонцето влијае врз коронавирусот? Извор на информации: ROSEMONT, Ill....

Низ визирот на нашиот поглед: Каде прво, зошто, како понатака?

Носот и устата се најистакнатиот дел од нашето лице и затоа први паѓаат во очи на останатите. Сепак, очите како и делот околу очите вклучително подочњаци, кажуваат многу за нас. При проблем со истите, ние изгледаме истоштено, изморено, константно тажно или намрштено. Првата споредна но сепак премногу важна работа која ја забележуваме се веѓите. Токму поради тоа, многу луѓе...

Свилени трепки во Ла Белеца: сѐ во кратки црти

Кога ќе се одлучите за надградување, морате да донесете три важни одлуки. Тоа се: Од кој материјал ќе бидат направени вашите трепки Квалитетот на изведба кој зависи од вештите раце на изведувачот Која должина е идеална за вас? Трајните трепки се нешто на што не сте навикнати Тие не се во снопови, ниту пак може да се...

ALLURE: 100 години акнетерапија

Убавината и копнежот по подобар изглед бил секогаш во мода. Без разлика дали се работи за 18, 19, 20 или 21 век. Во видеото на познатите ALLURE, ве носиме низ последните 100 години и трендовите на акнетерапија. Погледнете ги последните 100 години на третмани против акни, од третмани со сув мраз во 1910-тите, до УВ-светла...

100 години маски за лице – Allure

Убавината и копнежот по подобар изглед бил секогаш во мода. Без разлика дали се работи за 18, 19, 20 или 21 век. Во видеото на познатите ALLURE, ве носиме низ последните 100 години и трендовите на маски за лице. Од papier-mâché маски за млади во раните 20ти години на минатиот век, до маски од живо месо, домашни производи,...

Сè што треба да знаете пред боцкање со “Injectables”

Клучот за убава, сјајна и мазна кожа е посветеност, а не чудо! Секако, бара и време. Две клучни работи можат да бидат издвоени: негата на кожа што можеме да ја одржуваме дома, но и користењето на иновациите во медицинската козметологија и естетика. Естетската медицина и козметологијата се опширни гранки. Најчесто, „боцкањата“ и иглите не асоцираат...

Криолиполиза: пакети за месец мај

Одберете еден од пакетите за месец мај за замрзнување на масно ткиво: најнов модел на КРИОЛИПОЛИЗА. ВИДЕО: Краток приказ на функционирање на Coolsculpting методата односно криолиполиза. https://www.youtube.com/watch?v=ZHpVGiQLIPY Пакет #1: 10 третмани со криолиполиза од 30 минути во комбинација со 5 третмани во скафандер со лимфна дренажа. Цена: 5.000 денари. Пакет #2: 20 третмани со криолиполиза од...

Рак на кожата: сè во кратки црти

Ракот на кожата се однесува на секој карцином што започнува во вашата кожа, а може да се прошири на блиските ткива и органи ако болеста напредува. Постојат два главни типа на карцином на кожата: Keratinocyte cancer се развива во клетките на кожата наречени кератиноцити. Има два главни подтипови, карцином на базалните клетки (базоцелуларен карцином)...

Самоизолација: Пост #StayAtHome проблеми со кожа

Самоизолацијата ни одзема дел од најдрагоцените работи - дружбите со пријателите и пошироката фамилија, можноста да патуваме, ноќите во нашиот омилен локален ресторан. Една работа за која мислевме дека сè уште би можеле да ја одржиме е изгледот на свежа, беспрекорна кожа. Помалата потреба за шминка, 24/7 посветеност на нашата рутина за нега на...

За жените кои од животот сакаат повеќе

Сите се надеваме дека пандемијата со коронавирусот ќе заврши побрзо. За да ги дочекате новите денови со затегната и убава кожа, сега е вистински момент. Еве зошто... Најголем дел од инвазивните процедури во естетската медицина, иако во мал процент, знаат да завршат со непосакувана модринка или да бараат од вас неколку дена специјална нега без...

Не пропуштајте!