17.1 C
London
Home Новости и Блог

Новости и Блог

Корекција на усни

Носот е најистакнатиот дел од нашето лице, а со самото тоа е најизложен на туѓите погледи. Веднаш после носот, првата споредна но сепак премногу битна работа која ја забележуваме е изгледот на устата. Токму поради тоа, многу луѓе се одлучуваат на корекција на усни. "The love of beauty is taste, but the creation of beauty is...

Интервју со Николина Пишек – малата тајна на Хрватската убавица!

"Nemoguće je održavati karoseriju blistavom ako je motor bez snage" - вели Николина Пишек. Познатата водителка и модел од Хрватска, Николина Пишек, важи за една од најубавите жени на овие простори. За порталот Естетик, таа ги открива тајните на нејзиниот изглед, но и најзаслужната процедура што ја одржува во форма. Важите за една од најубавите жени...

Корекција на назолабијални линии!

Брзото темпо на живот доведе до голема популаризација на кратките и брзи, но ефикасни процедури за подмладување како што е LIQUID LIFT со хијалурон. Хијалуронските филери се во употреба повеќе од 10 години и заедно со ласерите спаѓаат во најфреквентните естетски процедури благодарејќи на нивната ефикасност затоа што само за 10 минути можат брчките да...

Производи за нега на кожа по препорака на Catherine Zeta Jones

Catherine Zeta Jones, една од најпознатите глумици која изгледа неверојатно во однос на нејзините години, неодамна на својот Instagram профил објави слика со која ја открива нејзината рутина за нега на кожа кога се работи за производи. На сликата можете да видите повеќе од 70 производи, но и самата глумица вели дека не ги користи...

БОТОКС – Фонтана на Младоста

БОТОКС - ФОНТАНА НА МЛАДОСТА Jа затегнува кожата, видливите брчки се пеглаат, а се спречува појава на нови. Што е БОТОКС третман? Тоа е најфреквентната нехируршка естетска процедура во светот. Вашето лице треба да го покажува Вашето расположение и емоции, но не и вашите години. Поради тоа немојте да чекате да остареете па тек тогаш да почнете...

TEOSYAL® Skin Redensifier & Enhancer: Да ја регенерираме енергијата во дермисот

Возрастa, стресови, хормонална нерамнотежа (пост-раѓање, менопауза ...), како и сонцето, цигари и нездравиот начинот на живот се фактори кои дирекно се одговорни за стареењето на кожата. Со текот на времето, линиите се развиваат, тенот  изгледа  матен, кожната текстурата станува нерамна и се појавуваат брчки. Сите овие промени создаваат темни области на лицето а кожата...

БОТОКС: Против прекумерно потење на дланки и пазуви!

Дали се срамите од фактот дека премногу се потите? Екцесивното потење ви попречува во секојдневните активности? Не се грижите, имаме решение за вашиот проблем! Многу од луѓето кои се потат прекумерно незнаат дека всушност имаат проблем кој лесно се лекува! Сосема е нормално да се потите кога е топло, кога сте возбудени или во некоја слична...

ХИЈАЛУРОНСКИ ФИЛЕРИ

Beauty ФИЛЕРИ – Сите Тајни на Најпопуларната во Светот Mетода на Неопративен FACE LIFTING Beauty филерите кои се на база на хијалуронска киселина се моментално едни од најпопуларните во светот на естетската и anti aging медицината! Брзото темпо на живот доведе до голема популаризација на кратките и брзи но ефикасни процедури за подмладување како што е...

PROTOX: Најбрзо растечкиот тренд на Адвокатите и Политичарите во Светот

PROTOX: Неинвазната естетска медицина, односно козметолошката дерматологија, ја намали работата на пластичните хирурзи за 40% - вели истражувањето на British Association of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgeons. Last year, the British Association of Plastic Surgeons revealed that cosmetic surgery is down 40 per cent. Неколку причините поради кои неинвазивните (нехируршки) естетски процедури се најбрзо растечки медицински тренд во...

Естетска Медицина за Мажи – 5те најголеми трендови во Светот!

Ако можете да помислите на некоја процедура која може да е толку многу ефективна а сепак да е минимално-инвазивана, што би било тоа? ДА, Инјекции во естетската медицина за мажи! Инјекциите во Естетската Медицина и методите се често пати погрешно сфатени од страна на мажите дека тоа се таканаречени “женски работи или работи за жени” Мажите...

Не пропуштајте!