8.1 C
London
Home Новости и Блог Блог и Занимливости

Блог и Занимливости

Естетска Медицина за Мажи – 5те најголеми трендови во Светот!

Ако можете да помислите на некоја процедура која може да е толку многу ефективна а сепак да е минимално-инвазивана, што би било тоа? ДА, инјекции во естетската медицина за мажи како и ултра звук со високо фокусиран и интензитет! Сите мажи сакаат да изгледаат како Бред Пит, Џорџ Клуни или некој друг актер, пејач или позната...

Естетика и козметологија: Адаптација кон разновидноста!

Естетските трендови во медицината и козметологијата се моментално најбрзо растечки тренд на глобално ниво. Обострано, и кај мажи и кај жени. Убавиот, но и свеж изглед е клучен во многу аспекти од нашето секојдневие. Тајната на успехот во постигнување на целта при избор на медицински или козметолошки третмани лежи во комбинирана терапија. Сепак, треба да...

Октомври: Совети за борба против рак на дојка!

Ла Белеца се придружува кон акцијата на Светската здравствена организација и Обединети нации за месец октомври кој е посветен на борбата против ракот на дојка. Преку разни кампањи, се повикува на активна едукација за ракот на дојка и за важностите на рана детекција и превенција на оваа болест. Со приклучување кон целите на оваа...

МАГИОНИЧАРИТЕ

Во време на акцелерација, времето за фамилијата, за себе и за бизнисот, личниот изглед како и здравјето се најбитниот триаголник на среќата. Балансот помеѓу овие 3 работи резултира со среќа и задоволство. Како да изгледам добро во време на акцелерација? Американската академија за дерматологија како и асоцијацијата за естетска медицина и козметологија, на својот веб-сајт имаат...

Препорака на Ла Белеца: Комплетно подмладување!

Доколку сакате убав изглед, драматична промена и подмладување, блескаво и сјајно лице кое зрачи со свежина, неопходно е комбинација на повеќе методи. Комплетно подмладување на лицето е број еден естетски тренд во Лос Анџелес во изминатите неколку години. Цената на комплетно подмладување на лицето со комбинација на методи се движи од 250 евра до 500 евра. Зависи...

Alexandria Ocasio-Cortez: Рутина за нега на кожа и лице

На крајот на 2018та година, за време на предизборната кампања, Alexandria Ocasio-Cortez привлече внимание на светските медиуми за убавина и здравје преку нејзината изјава дека негата на лице и кожа не треба да ни е приоритет, напротив, нешто за кое не се ни разговара воопшто, нешто кое е обавезно!  self-care wouldn’t just be a priority, but a nonnegotiable...

Корекција на усни

Носот е најистакнатиот дел од нашето лице, а со самото тоа е најизложен на туѓите погледи. Веднаш после носот, првата споредна но сепак премногу битна работа која ја забележуваме е изгледот на устата. Токму поради тоа, многу луѓе се одлучуваат на корекција на усни. "The love of beauty is taste, but the creation of beauty is...

КОСМОПОЛИТЕН: 9 работи кои ги научив за БОТОКС во моите 20ти години…

Се повеќе млади во светот се одлучуваат за користење на фонтаната на младоста, БОТОКС. Тој секогаш ќе остане една од најбараните процедури бидејќи е ефикасен, брзо делува и долго трае. Саманта Фридман е еден од уредниците на светско познатото списание и бренд Космополитен (Cosmopolitan) и во текстот кој ви го пренесуваме вели: Како уредник на магазин за...

Американските дерматолози: Како до подобра кожа?

American academy of dermatology: Skin care secrets for healthier-looking skin! Секој од нас, без разлика дали се работи за маж или жена, сака подобар изглед. Најлесен начин за подобар, посјаен и едноставно блескав изглед е добра и млада кожа. Ла Белеца центарот заедно со Американската академија за дерматологија и естетска медицина, ви открива неколку кратки...

Проблеми со кожата во лето: Како да ги одбегнете?

Summer skin problems you can prevent: American Academy of Dermatology. Појава на осип, алергија, реакција или било какво исфрлање на кожата може да ви ја расипе летната забава. За вашите денови да се лесни и безгрижни, прочитајте и научете како да ги превенирате овие летни проблеми со кожата. Најголем дел од проблемите на кожа се јавуваат во...

Не пропуштајте!