8.9 C
London
Home Новости и Блог Блог и Занимливости

Блог и Занимливости

Сè што треба да знаете пред боцкање со “Injectables”

Клучот за убава, сјајна и мазна кожа е посветеност, а не чудо! Секако, бара и време. Две клучни работи можат да бидат издвоени: негата на кожа што можеме да ја одржуваме дома, но и користењето на иновациите во медицинската козметологија и естетика. Естетската медицина и козметологијата се опширни гранки. Најчесто, „боцкањата“ и иглите не асоцираат...

Рак на кожата: сè во кратки црти

Ракот на кожата се однесува на секој карцином што започнува во вашата кожа, а може да се прошири на блиските ткива и органи ако болеста напредува. Постојат два главни типа на карцином на кожата: Keratinocyte cancer се развива во клетките на кожата наречени кератиноцити. Има два главни подтипови, карцином на базалните клетки (базоцелуларен карцином)...

Самоизолација: Пост #StayAtHome проблеми со кожа

Самоизолацијата ни одзема дел од најдрагоцените работи - дружбите со пријателите и пошироката фамилија, можноста да патуваме, ноќите во нашиот омилен локален ресторан. Една работа за која мислевме дека сè уште би можеле да ја одржиме е изгледот на свежа, беспрекорна кожа. Помалата потреба за шминка, 24/7 посветеност на нашата рутина за нега на...

За жените кои од животот сакаат повеќе

Сите се надеваме дека пандемијата со коронавирусот ќе заврши побрзо. За да ги дочекате новите денови со затегната и убава кожа, сега е вистински момент. Еве зошто... Најголем дел од инвазивните процедури во естетската медицина, иако во мал процент, знаат да завршат со непосакувана модринка или да бараат од вас неколку дена специјална нега без...

VOGUE: Правилна транзиција на кожа од зима кон пролет

После снегот во април и студените температури, пролетта конечно е на хоризонтот. Нажалост, дочекана со пандемија која ни го попречува нормалниот тек на работа и движење. Но дали е така кога станува збор за нега на кожа? Зимата ја напушти зградата, земајќи ги со себе студот и сувата кожа. Но наглиот топол воздух, зголемената влажност...

CYTOCARE S-Line: Француска нега на врат, лице и околу очи.

CYTOCARE S-Line е најдобрата и луксузна колекција на француската фирма RevitacareⓇ. Се администрира со микро-инјекции во површен или среден дермис и може да се користи за лицето, вратот и задниот дел од рацете. Овозможува интензивна хидратација, ја обновува сјајноста и ја подобрува еластичноста. Одличен избор за безбедно, ефикасно и неинвазивно подмладување на лицето. Зошто да се...

Lifting Buttocks: Затегнување на задник

Не постои девојка која не сака секси затегнат задник. Исто така, не постои девојка која не сака да се ослободи од целулитот, доколку го има. Како да го постигнете тоа, а да ја искористите најефикасната метода која постои на пазарот на естетската медицина и козметологија? HIFU Buttocks терапија: намален целулит и затегнување на задникот. https://www.youtube.com/watch?v=-TJUzLR-6WQ Што е...

Ресорбилен имплант од комплекс за подмладување и хијалурон

CYTOCARE S Line е ресорбибилен имплант составен од хијалуронска киселина & комплекс за подмладување. Се вбризгува со микро-инјекции во горниот дермис и среден дермис од периорбитала и периоралната регија (вертикални линии на усните). CYTOCARE S Line ги исполнува фините линии и ја осветлува кожата. Исто така, корегира недостадоци како квалитет на кожата и текстурата. Количина на...

Profhilo®: Природна алтернатива на ботокс и хијалурон

По користење на Профило Profhilo® , се чувствувате како да шетате наоколу со филтер на Инстаграм на вашата кожа. Помалку застрашувачки од ботокс и помалку екстремни од филери, Профило во суштина е хит во светот кога станува збор за хидратација и биоревитализација. Профил се користи за две намени: превентивен и корективен третман „Овој супер засилувач на кожата не само...

За прв пат во Македонија: PROFHILO – моќноста на новата формула на филери

Не е ботокс, не е класичен филер, а сепак основната компонента е слична. Слична, но комплетно различна во дејство, апликација и начин на функционирање. Овој продукт е на светскиот пазар веќе некое време, но не и во Македонија. „Кога прв пат видов тренинг со Профило, веднаш реков: Тоа е тоа што ми недостасуваше!“ – вели...

Не пропуштајте!