17.1 C
London
Home Новости и Блог

Новости и Блог

Како да ја Подобрите Пенетрацијата на Продуктите во Кожата?! – 3 методи!

Пенетрацијата на материи односно продорот на супстанците од кремите за подмладување, против акни, колагенски препарати, препарати на база на хијалуронска киселина и друг вид на anti-aging продукти, е многу битен процес чија цел е достигнување на максимални резултати. Колку е подлабок продорот низ кожата на овие продукти, толку подобри резутлати треба да очекувате. Постојат повеќе методи...

Интервју со 4 доктори за нега на кожа: How Dermatologists Do It!

HOW THE DERMS DO IT: 4 EXPERT DERMATOLOGISTS ON THEIR DAILY SKINCARE ROUTINES Во следното интервју, можете да дознаете многу повеќе за нега на вашата кожа директно од 4 експерти за кожа, специјалисти по Дерматологија. Овие кожни доктори, ни ги откриваат нивните дневни режими за персонална нега на кожа. Интервјуто е правено за Expert Health...

Акне терапија – совети од Dr. Sandra Lee (позната како Dr. Pimple Popper)

Dr. Sandra Lee, познатиот американски дерматолог која предводи своја колекција за нега на кожа (SLMD Skincare), позната како Dr. Pimple Popper, ви открива корисни работи на кои треба да обрнете внимание доколку сакате правилна акнетерапија. Leave the pimple popping to the professionals!  Како и секој доктор, дерматолог или специјалист за акнетерапија, така и Д-р Сандра Ли,...

Производи за нега на кожа по препорака на Catherine Zeta Jones

Catherine Zeta Jones, една од најпознатите глумици која изгледа неверојатно во однос на нејзините години, неодамна на својот Instagram профил објави слика со која ја открива нејзината рутина за нега на кожа кога се работи за производи. На сликата можете да видите повеќе од 70 производи, но и самата глумица вели дека не ги користи...

Ben Affleck – 2те процедури пред снимањето на филмот Batman vs Superman

Ben Affleck е еден од најпознатите глумци во светот и е секогаш дел од топ листите за мажи кога станува збор за физички изглед. По снимањето на филмот Batman vs Superman, се најде на листата на 15 Super-fit & Aesthetic Male Physiques во светот. "If you take a closer look at his photos and face you will not...

Vampire Facial – третман за мажи со ПРП метода

Биостимулација со фактор на раст Growth factor ДРАКУЛА МЕТОДА (ПРП Метода) – НАЈПРЕСТИЖНА МЕТОДА ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ ВО СВЕТОТ! ПРП методата е природен ЕЛИКСИР НА МЛАДОСТА со кои треба да се започне навреме за да се успори стареењето. Anti-aging медицината е нова гранка која одсем со неоперативно подмладување се занимава и со превенција на стареењето. Третманите со природни супстанции...

Brow Lift – тајната на убавите веѓи на Северина!

Најдобро објаснување за изгледот на Северина го даде една хрватска новинарка која вели: „Pratila sam Severinu na neko snimanje u Tursku. Bila je jednostavno odjevena i sređena, ali još na aerodromu u Turskoj ljudi su se okretali za njom, a da pojma nisu imali da je ona poznata u Hrvatskoj”. Која е причината за привлечниот...

Hands Rejuvenation: Омилените третмани на МАДОНА!

Пејачката Мадона важи како една од жените кои се секогаш пример за свеж изглед и стегнато тело, но во последните неколку години, Мадона се соочи со сериозни критики за изгледот на нејзините раце(дланки). Најсериозна критика доби од светски познатиот медиум Dailymail.co.uk кој објави текст велејќи: Madonna's age gap... between her face and hand: Wrinkled mitts give away the...

PROTOX: Најбрзо растечкиот тренд на Адвокатите и Политичарите во Светот

PROTOX: Неинвазната естетска медицина, односно козметолошката дерматологија, ја намали работата на пластичните хирурзи за 40% - вели истражувањето на British Association of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgeons. Last year, the British Association of Plastic Surgeons revealed that cosmetic surgery is down 40 per cent. Неколку причините поради кои неинвазивните (нехируршки) естетски процедури се најбрзо растечки медицински тренд во...

Интервју со Николина Пишек – малата тајна на Хрватската убавица!

"Nemoguće je održavati karoseriju blistavom ako je motor bez snage" - вели Николина Пишек. Познатата водителка и модел од Хрватска, Николина Пишек, важи за една од најубавите жени на овие простори. За порталот Естетик, таа ги открива тајните на нејзиниот изглед, но и најзаслужната процедура што ја одржува во форма. Важите за една од најубавите жени...

Не пропуштајте!