4.8 C
London

Северен Кипар од 365 € – Специјални Чартер Понуди 28.06 – 05.07.2018

Турска Република Северен Кипар или само како Северен Кипар (Kuzey Kıbrıs) се наоѓа на северниот дел од островот Кипар. Северен Кипар се протега од полуостровот Карпас на североисток од државата, па потоа западно по заливот Ѓузелјурт и ’ртот Кормакитис и на југ селото Аканџилар. Најзападна точка на државата е ексклавата. Северен Кипар излегува на Средоземното Море и на север се наоѓа Турција. Вкупната површина на...

Santorini Greece – Лето 2018 Чартери & Хотел!

Санторини (грчки: 'Σαντορίνη') е мал, тркалезен архипелаг на вулкански острови сместен во јужниот дел на Егејското море, околу 200 km југоисточно од копното на Грција. Исто така е познато под името Тера (Θήρα). Ја сочинуваат најјужниот член на групата острови Киклади, со површина од приближно 73 km² и според пописот на население од 2001 година со население од 13.670...

Родос Чартери! Грција – Лето 2018 (Rhodes Island)

Rhodes (РОДОС), е најголемиот Грчки остров од групата на Dodecanese острови. Островот е познат по убавите плажи и културно-историските традиции. Остров каде антиката се спојува со средновековието, место кое изобилува со убави плажи, прекрасно море и секојдневни активности кои ќе ви го направат вашиот престој незаборавен. Погледнете го видеото и запознајте се повеќе со Родос. https://www.youtube.com/watch?v=ugYIBbk0Q58 Happy...

Грција Лето 2018: Чартери – Крит!

Крит (Crete, Greece's largest island), е еден од најпознатите острови во Грција, а воедно и најголем остров. Крит важи за едно од најпосетуваните места и е во топ локации во светските туристички агенции поради разновидноста што овој остров ја нуди. Убави и песочни плажи, планински пејсажи, археолошки места, музеи како и многу други културно-историски...

Thassos – Грција ЛЕТО 2018

Тасос е грчки остров лоциран во Северниот дел на Егејското Море, а припаѓа на регионот Кавала. Тој е 12ти остров по големина, а важи за еден од најпознатите острово во античкото време па затоа островот е богат и со култура и историја. На овој остров имате можност да уживате на разновидни песочни плажи, а како...

Andre Rieu Концерт | СОФИЈА 17.06.2018

Програма на патувањето: 17.06 / недела / Состанок на групата на паркингот спроти хотелот Холидеј Ин во 06:30 часот. Тргнување кон Софија во 07:00 часот. Дневно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Софиа во пладневните часови. Слободно време за разглед на градот. Почеток на концертот на ANDRE RIEU во 20.00 часот....

Концерт на Scorpions | БЕЛГРАД 10.06.2018

Програма на патувањето 10-11.06.2017 Скопје – Белград – Скопје Состанок на групата во 06:30 часот на паркингот спроти хотел Holiday INN. Тргнување од Скопје во 07:00 часот. Патувањето продолжува накај Белград со попатни паузи за одмор. Пристигнување во Белград во пладневните часови. Слободно време за индивидуални активности. Почеток на концертот во 20:00 во Белградската Арена. По крајот на концертот,...

Златни Песоци – Бугарија Лето 2018

Ако Сончев Брег важи за најголемото туристичко место во Бугарија, тогаш Златни Песоци се дефинитивно најлуксузното место на брегот на Црното Море. Лоцирани до градот Варна, Златни Песоци изобилуваат со убави и долги плажи, луксузни барови и ресторани а сепак ефтини и достапни за секого и сечиј стандард. Одберете една од понудите за Лето 2018...

Бугарија Лето 2018: Сончев Брег

Поминете го вашето лето во една од најубавите Балкански дестинации, Сончев Брег - Бугарија. Место за сечиј вкус, 24 часа забава, големи песночни плажи и прекрасни но и ефтини барови и ресторани. Одберете една од понудите за Лето 2018 во Сончев Брег. Chakia Resort 4**** HOLIDAY COMPLEX RAINBOW I 2** MPM BOOMERANG 3*** ADMIRAL PLAZA 3*** За повеќе информации јавете...

Русија – Санкт Петербург и Москва ТЕРМИН: 08-14.06.2018

ТЕРМИН:  08-14.06.2018 Авион/ 7 дена/ 6 ноќевања РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  699 евра   (43.338 денари) 1 ДЕН :   СКОПЈЕ-МОСКВА     08/06/2018 Состанок на групата. Лет од Скопје во 04,30 часот. Лет од Виена за Москва. 10,00 часот. Пристигнување во Москва 13.45 часот. Трансфер до хотелот  со запознавање со моќната руска престолнина Москва. Сместување во хотелот. Организиран панорамски разглед на Москва: Црвениот плоштад,...

Не пропуштајте!