5.3 C
London
Home Travel Грција и Турција ЛЕТО 2018

Грција и Турција ЛЕТО 2018

Северен Кипар од 365 € – Специјални Чартер Понуди 28.06 – 05.07.2018

Турска Република Северен Кипар или само како Северен Кипар (Kuzey Kıbrıs) се наоѓа на северниот дел од островот Кипар. Северен Кипар се протега од полуостровот Карпас на североисток од државата, па потоа западно по заливот Ѓузелјурт и ’ртот Кормакитис и на југ селото Аканџилар. Најзападна точка на државата е ексклавата. Северен Кипар излегува на Средоземното Море и на север се наоѓа Турција. Вкупната површина на...

Santorini Greece – Лето 2018 Чартери & Хотел!

Санторини (грчки: 'Σαντορίνη') е мал, тркалезен архипелаг на вулкански острови сместен во јужниот дел на Егејското море, околу 200 km југоисточно од копното на Грција. Исто така е познато под името Тера (Θήρα). Ја сочинуваат најјужниот член на групата острови Киклади, со површина од приближно 73 km² и според пописот на население од 2001 година со население од 13.670...

Родос Чартери! Грција – Лето 2018 (Rhodes Island)

Rhodes (РОДОС), е најголемиот Грчки остров од групата на Dodecanese острови. Островот е познат по убавите плажи и културно-историските традиции. Остров каде антиката се спојува со средновековието, место кое изобилува со убави плажи, прекрасно море и секојдневни активности кои ќе ви го направат вашиот престој незаборавен. Погледнете го видеото и запознајте се повеќе со Родос. https://www.youtube.com/watch?v=ugYIBbk0Q58 Happy...

Грција Лето 2018: Чартери – Крит!

Крит (Crete, Greece's largest island), е еден од најпознатите острови во Грција, а воедно и најголем остров. Крит важи за едно од најпосетуваните места и е во топ локации во светските туристички агенции поради разновидноста што овој остров ја нуди. Убави и песочни плажи, планински пејсажи, археолошки места, музеи како и многу други културно-историски...

Thassos – Грција ЛЕТО 2018

Тасос е грчки остров лоциран во Северниот дел на Егејското Море, а припаѓа на регионот Кавала. Тој е 12ти остров по големина, а важи за еден од најпознатите острово во античкото време па затоа островот е богат и со култура и историја. На овој остров имате можност да уживате на разновидни песочни плажи, а како...

Не пропуштајте!