ХРВАТСКА  поминете го вашето лето на преубавото крајбрежје на хрватската обала во туристичките места како Далмација и Дубровник (кликни тука за понуда) или пак на некој од светски познатите дестинации како островите Хвар, Корчула, Брач и Оберич.

ПОНУДИТЕ за лето 2019 во Хрватска се по следниот редослед: Хвар, Брач, Оберич, Корчула.

НАПОМЕНА: Во цената на аранжманите е вклучен само хотелски смештај! [За транспорт до Хрватска, потребно е претходно барање].
Со секое патување од БЕЛЕЦА Травел, добивате ПОКЛОН ВАУЧЕР во Ла Белеца естетска дерматологија. За патувањата во Хрватска, добивате ваучер од 30 евра до 50 евра за дел од услугите во нашиот центар за естетика и убавина во зависност од висината на аранжманот.

ВИДЕО: 10 причини поради кои треба да ја посетите Хрватска!

ОСТРОВИ: Лето 2019, хотелски аранжмани

Остров ХВАР, Хотел HVAR*** – Хрватска од 45,1 € / ден

Положба: На островот Хвар, на 500 м од центарот и 100м од морето.
Сместување: 200 соби во една главна зграда. Секоја е опремена со сателитска телевизија, балкон.
***Услуга: All Inclusive (се вклучено)***
Содржини: Базен, бар, Спа, надворешен базен со солена вода, интернет, менувачница, бесплатен паркинг.
Плажа: 5мин од плажа, песочна.
Спорт и забава: пинг понг, мини голф, фитнес,  тениски игралишта.

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец мај (4ти до 24ти) и месец Септември (21ви до 27ми) се 45,1 евра од ден на база All Inclusive.
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 50,6 евра до 77 евра на ден на база All Inclusive.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.

Остров БРАЧ, Хотел VELARIS**** од 39,6 € / ден

Положба: Туристичкиот комплекс Веларис се наоѓа на островот Брач. Се наоѓа во преубав парк кој што располага 16000 медитерански билки.
Сместување: Сите соби се комплетно опремени и располагаат со сопоствен тоалет.
***Услуга: HB – полупансион (појадок и вечера)***
Содржини: Самиот ресорт располага со Спа центар, хидромасажна бања, сауна и простор за масажа, фитнес центар, тениски терен. Во ресторанот на самиот хотел се служи медитеранска храна. Хотелот располага и со аперитив бар. Хотелската плажа е одалечена на 150м.

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец мај (11ти до 31ви) и месец Септември (14ти до 27ми) се 39,6 евра од ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 50,6 евра до 77 евра на ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 3 ноќи.

Остров БРАЧ, Хотел ELAPHUSA**** од 59,4 € / ден

Сместување: просторни, луксузно наместени соби, секоја опремена со сопствена бања, фен, клима, телефон, мини бар, сеф во соба, детски кревет на барање на гостите.
***Услуга: HB – полупансион (појадок и вечера)***
Плажа: на 20 метри од плажа
Содржини: Терени за голф, конгресен центар, интернет ќоше, коноба „Валум“ a la carte, аперитив бар, цафе и цоцтел бар Болеро, диско клуб, внатрешен и надворешен базен со солена вода,тениска школа, тениски терени, спортски центар, базен за деца, детско игралиште, менувачница, велнес центар.

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец мај (11ти до 23ти) и месец Септември (21ви до 30тии) се 59,4 евра од ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 93,5 евра до 121 евра на ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. 

Остров ОБЕРИЧ, Хотел AMINESS GRAND AZUR HOTEL**** од 40 € / ден

Положба: На сама плажа, своја приватна плажа.
Сместување:
 просторни, луксузно наместени соби, луксузно опремени.
***Услуга: All Inclusive light (се вклучено)***

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец Септ/Окт (21ви до 18ти) се 40 евра од ден на база All Inclusive.
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 69 евра до 97 евра на ден на база All Inclusive.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. 

Остров ОБЕРИЧ, Хотел ORSAN*** од 41,8 € / ден

Положба: На сама плажа, своја приватна плажа.
Сместување:
 просторни, луксузно наместени соби, луксузно опремени.
***Услуга: All Inclusive light (се вклучено)***

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец мај (5ти до 17ти) и месец Септември (од 15ти) се 41,8 евра од ден на база All Inclusive.
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 51,7 евра до 71,5 евра на ден на база All Inclusive.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. 

Остров ОБЕРИЧ, Хотел BELLEVUE HOTEL & VILLAS **** од 51,7 € / ден

Положба: На сама плажа, своја приватна плажа.
Сместување:
 просторни, луксузно наместени соби, луксузно опремени.
***Услуга: All Inclusive light (се вклучено)***

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец мај (4ти до 17ти) и месец Септември (од 14ти) се 51,7 евра од ден на база All Inclusive.
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 57,2 евра до 90,2 евра на ден на база All Inclusive.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. 

Остров КОРЧУЛА, Хотел PARK ** / *** од 37,4 € / ден

Положба: на островот Корчула
Сместување: 134 соби. Секоја соба е опремена со тоалет, балкон , ТВ, клима.
***Услуга: All Inclusive (се вклучено)***
Содржини: рецепција, ТВ сала, аперитив бар, ресторан, сеф на рецепција, перална, менувачница…
Плажа: бетон
Спорт и забава: фитнес центар…

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец мај/јуни (18ти до 7ми) и месец Септември (од 21ви) се 37,4 евра од ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 47,3 евра до 58,3 евра на ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. 

Остров КОРЧУЛА, MARKO POLO **** од 41,8 €

Локација: хотелот се наоѓа на 10 минути пешачење до центар на градот. На сама плажа.
Сместување: располага со 203 соби. Секоја соба е опремена со фен, сателитска ТВ, сеф, мини бар, телефон, WI-FI, клима, сопствена бања со туш или када.
***Услуга: HB – полупансион (појадок и вечера)***
Содржини: Надворешен базен, внатрешен базен со слатка вода, детски базен, buffet ресторан, A la Carte ресторан, pool бар.

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец мај и месец Септември се од 41,8 евра до 51,7 од ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 67,1 евра до 83,6 евра на ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

  • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО.
  • За резервација потребна е аконтациска уплата од минимум 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Early Booking…), а останатиот износ се плаќа најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманските услуги.

Доколку сте љубител на луксузни патувања во Тајланд, Малдиви, Сејшели, Дубаи, Куба, Занзибар, Индонезија и Бали и други места, кликнете тука и разгледајте ги нашите понуди кои важат во текот на целата година.

За повеќе информации јавете се на 070 268 009 или контактирајте не на info@labellezza.com.mk

Се наоѓаме во Општина Аеродром, на самиот влез во населба Ново Лисиче, главната раскрсница на главниот булевар Видое Смилевски Бато бр. 3 и бр. 7, деловни простории на приземје, на површина од 300 m2.

Контакт Телефон: 070 268 009 Контакт е-маил: info@labellezza.com.mk
Facebook: La Bellezza & Instagram: La Bellezza Center