ХРВАТСКА  поминете го вашето лето на преубавото крајбрежје на хрватската обала во туристичките места како Далмација и Дубровник или пак на некој од светски познатите дестинации како островите Хвар, Корчула, Брач и Оберич (кликни тука за понуда).

ПОНУДИТЕ за лето 2019 во Хрватска се по следниот редослед: 1.Дубровник 2.Далмација

НАПОМЕНА: Во цената на аранжманите е вклучен само хотелски смештај[За транспорт до Хрватска, потребно е претходно барање].
Со секое патување од БЕЛЕЦА Травел, добивате ПОКЛОН ВАУЧЕР во Ла Белеца естетска дерматологија. За патувањата во Хрватска, добивате ваучер од 30 евра до 50 евра за дел од услугите во нашиот центар за естетика и убавина во зависност од висината на аранжманот.

ВИДЕО: 10 причини поради кои треба да ја посетите Хрватска!

1.ДУБРОВНИК: Лето 2019, хотелски аранжмани 

ДУБРОВНИК, Хотел ADRIATIC*** – Хрватска од 34,1 € / ден

Локација: на 20м од плажа
Сместување: 100 соби опремени со клима.
***Услуга: HB – полупансион (појадок и вечера)***
Содржини: базен, џакузи, ресторан бар, лифт, сеф, тениски терен, сауна, игралиште за деца, базен, менувачница, рета кар, рента велосипед, бесплатен интернет во лоби, паркинг (5 евра).

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец април и мај се од 34,1 евра од ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 36,3 евра до 47,3 евра на ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.  

ДУБРОВНИК, Хотел VIS*** – Хрватска од 42,9 € / ден

Локација: на сама плажа.
Сместување: повеќе 100 соби опремени со клима.
***Услуга: HB – полупансион (појадок и вечера)***
Содржини: бар и ресторан на самата плажа, опкружен во убав природен амбиент.

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец април и мај се од 42,9 евра од ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 49,5 евра до 75,9 евра на ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.  

ДУБРОВНИК, Хотел SPLENDID*** – Хрватска од 49,5 € / ден

Локација: сместен на сама плажа.
Сместување: повеќе 100 соби опремени со клима.
***Услуга: HB – полупансион (појадок и вечера)***
Содржини: бар и ресторан на самата плажа, опкружен во убав природен амбиент.

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец април и мај се од 49,5 евра од ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 60,5 евра до 89,1 евра на ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.  

2.ДАЛМАЦИЈА: Лето 2019, хотелски аранжмани

ДАЛМАЦИЈА, Хотел HOLIDAY BIOKOVKA *** од 31,9 € / ден

Положба: во подножјето на планината Биоковка во Макарска на 15 мин. од центарот на градот.
Сместување: Секоја соба е опремена со клима уред, телефон, ТВ, минибар, тоалет, фен, балкон.
***Услуга: HB – полупансион (појадок и вечера)***
Услуга: полупансион
Содржини: салон за одмор, аперитив бар, ресторан, кафана, фризерски салон, салон за убавина, фитнес центар, спа центар, детско игралиште, медицински услуги за рехабилитација.
Плажа: сопствена плажа со ситни камчиња
Спорт и забава: два базени со морска вода (еден спортски и еден тераписки базен) , фитнес центар, бар на плажа со бенд во живо.

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец април и мај се од 31,9 евра од ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 41,8 евра до 70,4 евра на ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.  

ДАЛМАЦИЈА, Хотел HOLIDAY VILLAGE SAGITTA*** – Хрватска од 34,1 € / ден

Локација: оддалечено од Омиш 7км, покрај плажа.
Сместување: Хотело располага со соби и бунгалови. Пространи и модерни соби, опремени со сопствена бања, балкон, WI-FI, сателитска ТВ.
***Услуга: All Inclusive (се вклучено)***
Плажа: се наоѓа во непосредна близина на песочна плажа, долга 600 метри.
Содржини: Хотелот располага со два ресторани, голема тераса над плажа, beach бар, базен, паркинг.

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец април, мај и септември се од 34,1 евра од ден на база All Inclusive.
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 48,4 евра до 78,1 евра на ден на база All Inclusive.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.  

ДАЛМАЦИЈА, Хотел ZORA*** – Хрватска од 37,4 € / ден

Локација: на 50м од плажа
Сместување: 324 соби распоредени во 9 објекти по три спрата со лифт опремени со балкон или тераса, туш или када, фен, сателитска тв, телефон, клима.
***Услуга: HB – полупансион (појадок и вечера)***
Содржини: ресторан, лоби бар, пиано бар, бар поред плажа, сувенирница, фитнес, сауна, базен со подвижен покрив, мини клуб, интернет, менувачница, перална, паркинг, рента кар.
Плажа: Карпеста
Спорт и Забава: 3 тениски игралишта, кошаркарски и фудбалски терен, одбојка на плажа, мини голг, водени спортови и рента велосипед.

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец април, мај и септември се од 37,4 евра од ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 52,8 евра до 79,2 евра на ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.  

ДАЛМАЦИЈА, Хотел ADRIATIC *** – Хрватска од 44 € / ден

Локација: на самата обала.
Сместување: располага со повеќе од 100 соби, луксузно опремени.
***Услуга: HB – полупансион (појадок и вечера)*** 
Содржини: ресторан, лоби бар, бар и забава за ноќен живот, анимација за гости, фитнес, итн.

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец мај/јуни се од 44 евра од ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 53,9 евра до 78,1 евра на ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. 

ДАЛМАЦИЈА, Хотел SOLARIS HOTEL NIKO *** – Хрватска од 45 € / ден

Опис: Хотел Соларис Нико се наоѓа во одморалиштето Соларис, на само 50м. од плажа и 6км. од Шибеник. Хотелот е опкружен во борова шума располага со спа центар, велнес центар тениски терени и базени.
Сместување: Сите хотелски соби се комплетно опремени со балкон, клима, тв и мини бар. Сите сместувачки капацитети имаат сопствен таолет.
Хотелот располага со приватна плажа, погодна за деца.
Хотелот располага со ресторан кој нуди домашна и интернационлна храна и врвни вина. Ресторанот се наоѓа во близина на плажата. На самата плажа хотелот има и бар и секако базен покрај самиот хотел.
***Услуга: BB – полупансион (ноќевање со појадок)***

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец мај/јуни се од 45,1 евра од ден на база BB – појадок и ноќевање.
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 52,8 евра до 78,1 евра на ден на база BB – појадок и ноќевање.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. 

ДАЛМАЦИЈА, Хотел KORNATI **** – Хрватска од 44 € / ден

Локација: 70 м од плажа.
Сместување: 120 соби опремени со клима, интернет, бања.
***Услуга: HB – полупансион (појадок и вечера)***
Содржини: рецепција, менувачница, паркинг, спортско рекреативна анимација, ресторан, перална, лифт, бар, рента велосипед, тениски терен, марина.

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец мај/јуни се од 44 евра од ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 53,9 евра до 78,1 евра на ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. 

ДАЛМАЦИЈА, Хотел BLUESUN MAESTRAL **** – Хрватска од 47,3 € / ден

Локација: на самата обала.
Сместување: располага со повеќе од 100 соби, луксузно опремени.
***Услуга: HB – полупансион (појадок и вечера)*** 
Содржини: ресторан, лоби бар, бар и забава за ноќен живот, анимација за гости, фитнес, надворешен базен, итн.

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец мај/септември се од 47,3 евра од ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 75,9 евра до 104,5 евра на ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. 

ДАЛМАЦИЈА, Хотел BLUESUN HOTEL NEPTUN *** – Хрватска од 57,2 € / ден

Локација: на самата обала.
Сместување: располага со повеќе од 100 соби, луксузно опремени.
***Услуга: All Inclusive (се вклучено)***
Содржини: ресторан, лоби бар, бар и забава за ноќен живот, анимација за гости, фитнес, надворешен базен, итн.

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец мај/септември се од 57,2 евра од ден на база All Inclusive.
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 86,9 евра до 135,3 евра на ден на база All Inclusive.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. 

ДАЛМАЦИЈА, Хотел BLUESUN SENTIDO HOTEL BERULIA **** – Хрватска од 73,7 € / ден

Локација: на 10м од плажа.
Сместување: 199 соби, опремени со клима, телефон, сателитска тв, мини бар, фен, бања.
***Услуга: HB – полупансион (појадок и вечера)*** 
Содржини: паркинг, базен, теретана, спа центар, таверна, рецепција.

ЦЕНОВНИК: 
Цените за месец мај/септември се од 73,7 евра од ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).
Цените за месец jуни, jули, aвгуст варираат од 112,2 евра до 148,5 евра на ден на база HB – полупансион (појадок и вечера).

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

  • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО.
  • За резервација потребна е аконтациска уплата од минимум 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Early Booking…), а останатиот износ се плаќа најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманските услуги.

Доколку сте љубител на луксузни патувања во Тајланд, Малдиви, Сејшели, Дубаи, Куба, Занзибар, Индонезија и Бали и други места, кликнете тука и разгледајте ги нашите понуди кои важат во текот на целата година.

За повеќе информации јавете се на 070 268 009 или контактирајте не на info@labellezza.com.mk

Се наоѓаме во Општина Аеродром, на самиот влез во населба Ново Лисиче, главната раскрсница на главниот булевар Видое Смилевски Бато бр. 3 и бр. 7, деловни простории на приземје, на површина од 300 m2.

Контакт Телефон: 070 268 009 Контакт е-маил: info@labellezza.com.mk
Facebook: La Bellezza & Instagram: La Bellezza Center