Хургада (арапски: الغردقة Al Ġurdaqa) е град во областа по име Црвено Море во Египет. Главен туристички центар и втор град по големина во тој реон (после Суец) лоциран на брегот на Црвеното Море.

Во овој град инвестираат и египетски и странски инвеститори, и го претвораат во водечки центар крај брегот на Црвеното Море. Хотелите нудат бројни туристички морски атракции, меѓу кои водечки се спортовите на вода, како и нуркање, пловење со јахти, едрилици и друго. За да прочитате повеќе за Хургада, кликнете тука.

НАПОМЕНА: Во цената на аранжманите е вклучено СЕ! [аеродромски такси, превоз од и до аеродром, 24 часа корисничка услуга како и багаж до 23 килограми].
Со секое патување од БЕЛЕЦА Травел, добивате ПОКЛОН ВАУЧЕР во Ла Белеца естетска дерматологија. За патувањата во Хургада, добивате ваучер од 50 евра до 70 евра за дел од услугите во нашиот центар за естетика и убавина во зависност од висината на аранжманот.
ВИДЕО: Доживејте ја Хургада преку интересно видео снимено со GoPro

1.Jungle Aqua Park: 649 € 

Локација: Хургада е на само 25 минути возење и е лесно достапна со автобус или со автомобил.
Соби: Хотелот има 860 соби и е дел од ланецот на хотели: Pickalbatros. Сите соби имаат  или балкон со поглед кон базен или градина. Сите сместени во бунгалови поставени во групи околу базените. Собите се просторни, светли и декорирани со топли бои , по примерот на Афричката уметност. Сите имаат телевизор, минибар, и сопствена бања.
Содржини: Ова прекрасно одморалиште, со своите 21 базени и 35 водени тобогани е вистински воден, тематски парк.
Хотелот нуди повеќе различни видови на ресторани како Медитерански, германски, мексикански, ресторан со ориентални кујна , што е само дел од опциите кои Ви се на располагање а има и голем број на барови и снек барови во кои се служат лесни јадења и пијалоци во текот на целиот ден .
Спорт и забава: Повеќе детски базени и детски клубови се достапни во Jungle Park, заедно со уште неколку спортски објекти, вклучувајќи тениски игралиште, игралиште за фудбал и мини голф..
ALL Inclusive, 7 дена [нудиме и 14 дневна опција]

Поаѓање 17.06.2019 / Skopje 06:20 – Hurghada 09:25
Враќање 23.06.2019 / Hurghada 23:59 – Skopje 05:20

Вклучени во вашата цена: Багаж до 23 килограми, 24ч корисничка услуга, трансфер од и до аеродром и аеродромски такси.

2.Jaz Makadina: 659 € 

Локација: Jaz Makadina се наоѓа на самата плажа и има прекрасен поглед кон Црвеното Море. Тој располага  со отворен базен и сопствена плажа
Соби: Сите соби имаат модерен мебел и нудат погледи кон Црвеното Море, кон базенот или убавата градина. Собите се пространи, климатизирани со сателитска ТВ и балкон.
Содржини: Ресторан Ел Масри  кој служи интернационална кујна за појадок, ручек и вечера. Коктели, алкохолни и безалкохолни пијалоци се достапни во барот Ел Коба, кој се наоѓа покрај базенот. Можете да нарачате лесни јадења во снек бар на Ал Сакала и ресторанот на плажа.
Спорт и забава: Хотелот има спа центар Mividaspa-понудата вклучува освежување и третмани за регенерација, терапија со вода, масажа, парна соба, како и програми за релаксација и козметички услуги,спортови на вода, нуркање, едрење, возење на велосипед.(со доплата)На 4 километри од Макади се наоѓа аква парк со 50 различни слајдови за возрасни и деца.
ALL Inclusive, 7 дена [нудиме и 14 дневна опција]

Поаѓање 17.06.2019 / Skopje 06:20 – Hurghada 09:25
Враќање 23.06.2019 / Hurghada 23:59 – Skopje 05:20

Вклучени во вашата цена: Багаж до 23 килограми, 24ч корисничка услуга, трансфер од и до аеродром и аеродромски такси.

3.Albatros Palace Resort: 679 € 

Локација: Хотелот е одалечен 10 км од центарот на Хургада и 8 км од аеродромот, сметстен покрај прекрасна приватна песочна плажа.
Соби: Хотелот располага со 621 соба секоја опремена со сопствено купатило, фен, мини бар, клима, SAT TV, балкон или тераса.
Содржина: Хотелот располага со 7 најразлични ресторани (медитерански, италијански, марокански, германски, азиски, мексикански и Splash snacks ресторан) како и 8 барови (Oriental Palace Bar,Café Mocambo,Café Colombus,Le Pasha Bar,Splash Beach Bar,Pool Barк,Le Pasha Bar, Disco Terrace Bar). Во склоп на хотелот има и менувачница, продавници, фризерница, детски клуб како и голем надворешен базен и различни видови на спортови на вода.
ALL Inclusive, 7 дена [нудиме и 14 дневна опција]

Поаѓање 17.06.2019 / Skopje 06:20 – Hurghada 09:25
Враќање 23.06.2019 / Hurghada 23:59 – Skopje 05:20

Вклучени во вашата цена: Багаж до 23 килограми, 24ч корисничка услуга, трансфер од и до аеродром и аеродромски такси.

4.SENTIDO PALM ROYALE: 689 € 

Локација: Хотелскиот комплекс кој зафаќа површина од 70.000 квадратни метри опкружен со 2300 раскошни палми е одалечен 45 км од Хургада и 40 км од аеродромот во Хургада.  Хотелот има своја сопствена песочна плажа која е 1.2 километри долга.
Соби: Хотелот располага со 445 соби и апартмани. Сите соби се опремени со клима, SAT TV, телефон, купатило, сеф, фен, мини бар и балкон или тераса.
Содржина: Хотелот има два големи надворешни базени со дел за деца , главен ресторан и неколку a la carte ресторани италијански, грчки и либански, диско и неколку барови , од кој еден на базенот и на плажа , сервис за перење и пеглање на облека, продавници и менувачница, центар за нуркање, сурфање на ветер центар, фитнес, 2 тениски игралишта , пинг понг, билијард,  терени за голф во близина на хотелот и спортови на вода, спа, масажи, третмани за убавина, хидротерапија, сауна, турска бања и џакузи. За најмладите гости хотелот нуди: детски базен, мини клуб и анимација.
ALL Inclusive, 7 дена [нудиме и 14 дневна опција]

Поаѓање 17.06.2019 / Skopje 06:20 – Hurghada 09:25
Враќање 23.06.2019 / Hurghada 23:59 – Skopje 05:20

Вклучени во вашата цена: Багаж до 23 килограми, 24ч корисничка услуга, трансфер од и до аеродром и аеродромски такси.

5.SHERATON SOMA BAY RESORT: 709 € 

Локација: Хотелскиот комплекс се простира на 800 метри песочна плажа, одалечен 45 км од Хургада.
Соби: Сите соби се опремени со клима, SAT TV, телефон, купатило, сеф, фен, мини бар и балкон или тераса.
Содржина: Хотелот располага со 3 ресторани, неколку барови од кој еден е покрај базенот, дискотека, базен, продавници, теретана, пинг понг, терени за тенис и одбојка билијард, аеробик. За најмалдите гости има детски базен, игралиште и детски клуб.
ALL Inclusive, 7 дена [нудиме и 14 дневна опција]

Поаѓање 17.06.2019 / Skopje 06:20 – Hurghada 09:25
Враќање 23.06.2019 / Hurghada 23:59 – Skopje 05:20

Вклучени во вашата цена: Багаж до 23 килограми, 24ч корисничка услуга, трансфер од и до аеродром и аеродромски такси.

6.Sunrise Grand Select Crystal Bay Resort: 729 € 

Локација: Овој хотел се наоѓа на самата плажа , од центарот на Хургада е  одалечен 25 км и 15-минути возење  од  меѓународниот аеродром во Хургада.
Соби:хотелот нуди модерни, климатизирани соби со балкон, LED-телевизор  и купатило. Некои сместувачките капацитети нудат поглед на Црвеното Море.
Содржини: Хотелот располага со 3 отворени базени, диско бар и 6 ресторани со разни кулинарски специјалитети кои се служат во различни ресторани со à-la-carte  кој нудат медитеранска, индиска кујна, како и вегетаријански и специјалитети на скара. Услуга во соба е достапна 24 часа на ден. Баровите служат коктели и разни пијалоци.
Спорт и забава: гостите можат да се релаксираат во сауна, хидромасажна бања, турски парна бања или отворен базен во стилска лагуна. Употреба на  спортска сала, тениско игралиште исто така е бесплатно.
ALL Inclusive, 7 дена [нудиме и 14 дневна опција]

Поаѓање 17.06.2019 / Skopje 06:20 – Hurghada 09:25
Враќање 23.06.2019 / Hurghada 23:59 – Skopje 05:20

Вклучени во вашата цена: Багаж до 23 килограми, 24ч корисничка услуга, трансфер од и до аеродром и аеродромски такси.

7.Albatros White Beach: 729 € 

Локација: Овој прекрасен и нов хотел со 5*, се наоѓа во шопинг област на Хургада и се простира на преубава, бела песочна плажа.Лоциран е на само окулу 5км.од Нова Марина а центарот на градот се наоѓа на 9 км. Аеродромот е на окулу 01 минути возење .
Соби: Albatros White Beach Hotel ви посакува добредојде во своите пространи и луксузни соби опремени со сефови, минибар, клима уред, телевизор со сателитски канали и интернет. Многу соби се со фантастичен поглед кон морето. За поголема удобност бањите се опремени со туш, фен и када.
Содржини: Хотелот располага со a la carte ресторан во кој се служат азиски јадења а удобниот бар нуди избор на коктели, вина и пива и најразлични алкохолни и безалкохолни пијалоци.Хотелот нуди ноќен клуб, повеќе базениеден од по луксузните хотели во Хургада.
Спорт и забава: Голем број на содржини за рекреација и забава, СПА центар со простории за најразлични третмани, сауна, парна бања и слично.
ALL Inclusive, 7 дена [нудиме и 14 дневна опција]

Поаѓање 17.06.2019 / Skopje 06:20 – Hurghada 09:25
Враќање 23.06.2019 / Hurghada 23:59 – Skopje 05:20

Вклучени во вашата цена: Багаж до 23 килограми, 24ч корисничка услуга, трансфер од и до аеродром и аеродромски такси.

8.Steigenberger Al Dau Beach Hotel: 759 €  

Локација: Еден од најлуксузните хотели во Хургада, сместен на самата песочна плажа долга 400м, во новиот дел на Мемше. Од центарот на Хургада е оддалечен 4км, а од аеродромот 6км.
Соби: Има 389 модерно опремени соби со бања, мини бар, сеф, клима, сателитска Тв, приклучок за интернет, балкон или тераса.
Содржини: еден главен и три а ла карт ресторани, 5 барови и дискотека.
Спорт и забава: неколку странични базени со посебен дел за најмладите, lazy river, пикадо, пинг понг, терен за голф, одбојка на плажа, игралиште за фудбал и кошарка, ватерполо, центар за нуркање и бројни активности и спортови на вода. Современо опремен спа центар, фитнес сала.
ALL Inclusive, 7 дена [нудиме и 14 дневна опција]

Поаѓање 17.06.2019 / Skopje 06:20 – Hurghada 09:25
Враќање 23.06.2019 / Hurghada 23:59 – Skopje 05:20

Вклучени во вашата цена: Багаж до 23 килограми, 24ч корисничка услуга, трансфер од и до аеродром и аеродромски такси.

9.Premier Le Reve Hotel & Spa: 769 €  

Локација: Се наоѓа на сама плажа на 25 минути возење оддалечен од аеродромот во Хургада.
Соби: Хотелот има 286 соби современо опремени, со бања, ЛЦД САТ ТВ, сеф, мини бар, балкон со поглед на море или градиркизен ресторанкој служи интернационална кујна со различни теми дневно и 4 а ла карт ресторани (морски, кинески, јапонски и италијански) 8 барови, дискотека, интернет центар, театар на отворено, располага со библиотека, билијард . Витамин Бар кој ви нуди здрави сокови.
Спорт и забава: Хотелот организира разни анимации за своите гости исто така хотелот може да се пофали со луксузен спа центар.
ALL Inclusive, 7 дена [нудиме и 14 дневна опција]

Поаѓање 17.06.2019 / Skopje 06:20 – Hurghada 09:25
Враќање 23.06.2019 / Hurghada 23:59 – Skopje 05:20

Вклучени во вашата цена: Багаж до 23 килограми, 24ч корисничка услуга, трансфер од и до аеродром и аеродромски такси.

10.Dana Beach Resort: 779 €  

Локација: Се наоѓа на прекрасна приватна песочна плажа, на 15 минути возење од аеродромот на Хургада.
Соби: Собите во овој хотел се уредени со мебел од светло дрво и големи прозорци. Сите соби имаат надворешен балкон,  со сопствено купатило, клима, SAT TV.
Содржини: Овој хотел има 4 ресторани  со разновидна храна, вклучувајќи и италијански, медитерански и египетски јадења. Овој хотел во својата понуда има 1 дискотека и 8 барови, вклучувајќи бар на плажа со поглед на Црвеното Море.
Спорт и забава: Тенис,часови за нуркање и билијард.
ALL Inclusive, 7 дена [нудиме и 14 дневна опција]

Поаѓање 17.06.2019 / Skopje 06:20 – Hurghada 09:25
Враќање 23.06.2019 / Hurghada 23:59 – Skopje 05:20

Вклучени во вашата цена: Багаж до 23 килограми, 24ч корисничка услуга, трансфер од и до аеродром и аеродромски такси.

11.Baron Palace Sahl Hasheesh: 1.019 €  

Локација: Хотелот е лоциран во областа Sahl Hashesh, одалечен 20 км од центарот на Хургада,на прекрасна песочна плажа долга 600м и секако еден од најдобрите хотели во Хургада. Tој е единствениот хотел во Хургада кој има 5 DLX ѕвезди.
Соби: Хотелот располага со 615 пространи соби и апартмани. сите соби имаат клима, сеф, мини бар, телефон, LCD TV, SAT TV со музички канали, интернет, пегла и даска за пеглање, фен.
Содржини:  Хотелот располага со поевеќе ресторани: Red Sea ресторан, Bella Vista ресторан, Египетски ресторан, Mikado ресторан, infiniti ресторан покрај базен, барон клуб, ниче бар, teens бар. Хотелот располага со клиника и доктор кој се достапни 24 часа, rent-a car, детски клуб и базен, мал трговски центар, спа со турска бања, сауна, џакузи, отворен базен, health club, салон за убавина, масжа, центар за нурење, 3 тениски игралишта, одбојка на плажа, аеробик, ватерполо, пинг-понг, скиање на вода…
ALL Inclusive, 7 дена [нудиме и 14 дневна опција]

Поаѓање 17.06.2019 / Skopje 06:20 – Hurghada 09:25
Враќање 23.06.2019 / Hurghada 23:59 – Skopje 05:20

Вклучени во вашата цена: Багаж до 23 килограми, 24ч корисничка услуга, трансфер од и до аеродром и аеродромски такси.

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

  • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО.
  • За резервација потребна е аконтациска уплата од минимум 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Early Booking…), а останатиот износ се плаќа најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманските услуги.

Доколку сте љубител на луксузни патувања во Тајланд, Малдиви, Сејшели, Дубаи, Куба, Занзибар, Индонезија и Бали и други места, кликнете тука и разгледајте ги нашите понуди кои важат во текот на целата година.

За повеќе информации јавете се на 070 268 009 или контактирајте не на info@labellezza.com.mk

Се наоѓаме во Општина Аеродром, на самиот влез во населба Ново Лисиче, главната раскрсница на главниот булевар Видое Смилевски Бато бр. 3 и бр. 7, деловни простории на приземје, на површина од 300 m2.

Контакт Телефон: 070 268 009 Контакт е-маил: info@labellezza.com.mk
Facebook: La Bellezza & Instagram: La Bellezza Center