Куба (шпански: Repъblica de Cuba) — најголемата островска земја во групата на Големите Антили. Таа од сите страни е опколена со водите на Атлантскиот Океан на исток, Мексиканскиот Залив на север и Карипското Море на југ.

Куба има тропска клима со постојани температури на воздухот од 25°С. Со своите долги песочни плажи и водените површини со неверојатна сина боја, секоја година примамува милион туристи од целиот свет. Најголемото и најпознатото место Варадеро, го посетуваат 1 милион странски туристи годишно. Варадеро е ексклузивниот дел на Куба со прекрасни плажи. Сместен е на полуостровот Хикакос, на околу 140 км источно од Хавана. Варадеро претставува најголем комплекс од ресорти на Карибите, со голем број на ресторани и хотели. Поради преубавите бели, песочни плажи и море што остава без здив, останува меѓу најпопуларните туристички места на светот.

Излети Варадеро: 
  • БАЗЕН СО ДЕЛФИНИ преставува главна атракција, посебно популарна кај децата. Делфините заедно со своите тренери со многубројните перформанси ке Ви приредат незаборавна атракција (сокање низ обрач и различни скокови во вода.)
  • КУЛАТА ВО ВАРАДЕРО
  • ПАРКОТ “Josone” со својата зелена оаза со палми и вештачкото езеро привлекува голем број посетители. Во овој парк ќе имате можност да јавате коњи, да пловите со чамец  по  езерото. Во склоп на овој парк се наоѓа куглана и стрелана.

ГАЛЕРИЈА


ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:
1 ден Полетување од Скопје во 05:45 часот, пристигнување во  Загреб 07: 05, полетување кон  Франкфурт во 07:45 часот, пристигнување во 9:15 часот.  Полетување од Франкфурт во 11:50 часот, слетување во Варадеро.во 16:40 часот.  
2 ден до 10 ден Престој во избраниот хотел на база all inclusive се вклучено, слободно време за индивидуални активности и одмор.
11 ден  Полетување од аеродромот во Варадеро во18:00 часот
12 ден  Слетување во Франкфурт во 14:45 , полетување кон Загреб во 18:00часот, пристигнување во19:25 часот. Полетување за Скопје во 21:15 часот, пристигнување Скопје во 22:45 часот.
КУБА
ИНДИВИДУАЛНИ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ
ХОТЕЛИ Соби Услуга јануари  февруари  март   април
GRAN CARIBE CLUB KAWAMA *** Varadero DBL Standard 10AI 1436 1436 1436 1284
MEMORIES VARADERO BEACH RESORT **** Varadero DBL Economy 10AI 1604 1659 1816 1414
IBEROSTAR BELLA VISTA VARADERO ***** Varadero DBL Standard 10AI 1672 1720 1720 1541
IBEROSTAR LAGUNA AZUL **** Varadero DBL Standard 10AI 1622 1688 1688 1510
BE LIVE EXPERIENCE LAS MORLAS *** Varadero DBL Standard 10AI 1935 1935 1935 1599
H10 OCEAN VARADERO EL PATRIARCA ***** Varadero DBL deluxe 10AI 1760 1845 1845 1573
MELIA LAS ANTILLAS **** Varadero DBL Economy 10AI 1799 1729 1729 1608
MELIA VARADERO **** Varadero DBL Standard 10AI 1845 2000 2000 1742
 * Цените се дадени по лице, изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 € = 62 мкд.)

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
  • Авионски превоз на релација  Скопје – Загреб – Франкфурт- Хавана
  • Авионски превоз на релација Варадеро – Франкфурт – Загреб -Скопје
  • Аеродромски такси
  • Сместување во одбраниот хотел на база на 10 ноќевања на all inclusive (се вклучено)
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
  • Трансфери од Хавана до Варадеро
  • Патничко осигурување и индивидуални трошоци
  • Излезна такса од Куба 25 EUR – на аеродром , при излегување од Куба

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ: Доплата за еднокреветна соба според условите на одбраниот хотел (информации во агенцијата)
НАПОМЕНИ: За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ. Цената е дадена за миниум 2 лица. Цената зависи од моментално расположливите места на aвио компанијата, како и расположливоста по хотелите. Цената може да биде променета без претходна најава, при промена на цените од страна на хотелите.

ВИДЕО: Туристички водич низ КУБА

За повеќе информации јавете се на 070 268 009 или контактирајте не на info@labellezza.com.mk

Се наоѓаме во Општина Аеродром, на самиот влез во населба Ново Лисиче, главната раскрсница на главниот булевар Видое Смилевски Бато бр. 3 и бр. 7, деловни простории на приземје, на површина од 300 m2.

Контакт Телефон: 070 268 009 Контакт е-маил: info@labellezza.com.mk
Facebook: La Bellezza & Instagram: La Bellezza Center