Малдивите или Малдивските Острови се островска земја која се состои од група атоли воИндискиот океан, југозападно од Индија и околу 700км западно од Шри Ланка. 26-театолски групи на Малдивите содржат во себе 1.192 островчиња.Малдивите се познати посвоите природни убавини – син океан, бели плажи и умерени температури. Температуритена водата и воздухот се околу 30°С во текот на целата година.Главнииндустрии се туризмот и рибарството.Природните убавини се магнет затуристите и најважна индустрија на Малдивите. Поради прекрасните подводни коралнипејсажи, Малдивите се рангирани како една од најдобрите дестинации за нуркачите восветот.Еден типичен туристички комплекс на Малдивите се состои од ексклузивен хотелна сопствен остров, населен исклучиво со туристи и хотелските работници, без друголокално население.

ВИДЕО: 15 работи кои треба да ги знаете за Малдиви

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:

1 ден Полетување од Скопје во 11:55 часот, пристигнување во Доха во 18:50 h.
2 ден Полетување од Доха во 02:10 часот, слетување во Мале во 09:00 часот. Трансфер со хидро авион или брз глисер до хотелот и сместување. Ноќевање.
3 до 8 ден Престој во избраниот хотел според табелата , слободно време за индивидуални активности и одмор.
9 ден Трансфер до аеродром. Полетување од Мале  во 20: 20 часот , слетување во Доха  во 23:30 часот, пристигнување Скопје наредниот ден во 10:55 часот.

МАЛДИВИ
ИНДИВИДУАЛНИ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ

ХОТЕЛ  тип  услуга јануари февруари март април
FILHALHOHI ISLAND RESORT *** DBL 7FB/AI 1690 € 1690 € 1539 € 1539 €
MALAHINI KUDA BANDOS *** DBL 7HB 1749 € 1529 € 1529 € 1288 €
HOLIDAY ISLAND RESORT & SPA **** DBL 7FB 1659 € 1719 € 1669 € 1459 €
SUN ISLAND RESORT & SPA **** DBL 7FB 1698 € 1685 € 1685 € 1469 €
ROYAL ISLAND RESORT & SPA **** Villa 7FB 1865 € 1865 € 1865 € 1645 €
PARADISE ISLAND RESORT & SPA   **** DBL 7FB 1750 € 1750 € 1750 € 1559 €
KURUMBA MALDIVES *****  DBL 7BB 1790 € 1790 € 1790 € 1790 €

НАПОМЕНА: Цените се дадени по лице, изразени во EUR за уплата во денарска противвредност 1 € = 62 мкд.


ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Авионски превоз на релација  Скопје – Доха – Мале [Малдиви] – Скопје
  • Аеродромски такси
  • Сместување во хотел и услуга по избор од табелата на 7 ноќевања
  • Повратен трансфер од аеродром Мале до соодветниот хотел (со хидроавион или брз глисер, соодветен според хотелот)
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
  • Патничко осигурување
  • Индивидуални трошоци
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
  • Доплата за еднокреветна соба според условите на одбраниот хотел (информации во агенцијата)
НАПОМЕНИ:
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
  • Цената е дадена за миниум 2 лица
Цената зависи од моментално расположливите места на aвио компанијата, како и расположливоста по хотелите.
Цената може да биде променета без претходна најава, при промена на цените од страна на хотелите.
ГАЛЕРИЈА

За повеќе информации јавете се на 070 268 009 или контактирајте не на info@labellezza.com.mk

Се наоѓаме во Општина Аеродром, на самиот влез во населба Ново Лисиче, главната раскрсница на главниот булевар Видое Смилевски Бато бр. 3 и бр. 7, деловни простории на приземје, на површина од 300 m2.

Контакт Телефон: 070 268 009 Контакт е-маил: info@labellezza.com.mk
Facebook: La Bellezza & Instagram: La Bellezza Center