Турска Република Северен Кипар или само како Северен Кипар (Kuzey Kıbrıs) се наоѓа на северниот дел од островот Кипар. Северен Кипар се протега од полуостровот Карпас на североисток од државата, па потоа западно по заливот Ѓузелјурт и ’ртот Кормакитис и на југ селото Аканџилар. Најзападна точка на државата е ексклавата. Северен Кипар излегува на Средоземното Море и на север се наоѓа Турција. Вкупната површина на Северен Кипар изнесува 3.355 км2, со главен град Никозија.

Поаѓање 28.06.2018 (Skopje – Ercan)
Враќање 05.07.2018 (Ercan – Skopje)

Вклучени во вашата цена се:

  • Багаж – 23 кг
  • 24ч корисничка услуга
  • Трансфер од/до аеродром
  • Аеродромски такси

Rose Gardens Holiday Village ***

Локација – Хотелот се наоѓа на во областа Лапта на 1км од плажа. Од градот е одалечен 11км.
Содржини – Менувачница, доктор, перална, интернет. Сместување – Вкупно 68 соби. телефон, Тв, во главната зграда дополнителниот кревет е софа, кревтче за бебе, фен, апарат за кафе и чај, мини бар, клима централна, сеф.
Услуга – Ноќевање со појадок. Појадок 08:00-10:00. Пијалоците не се вклучени во услугата. Плажа и базен: отворен базен, жива музика, специјална вечер.

Sempati Hotel ***

Локација – Хотелот се наоѓа во областа Лапта 100м од плажа. Од градот е одалечен 14км. Содржини – Менувачница, будење, перална, интернет. Сместување – Телефон, Тв, кревтче за бебе, фен, апарат за кафе и чај, мини бар, клима централна, сеф.
Полупансион
Појадок 08:00-10:00. Вечера 19:00-21:30. Пијалоците не се вклучени во услугата. Плажа и базен – Песочна каменеста плажа со лежалки, душеци и чадори, отворен базен. Забава – Жива музика, специјална вечер.

TopSet Hotel ***

Локација – Хотелот се наоѓа во областа Караогланоглу. Од градот е одалечен 4км.
Содржина – Менувачница, доктор, будење, перална, интернет.
Сместување – Вкупно 72 соби. телефон, Тв, кревтче за бебе, фен,мини бар, клима централна, сеф.
Полупансион
Појадок 08:00-10:00. Вечера 19:00-20:00. Пијалоците не се вклучени во услугата. Активности – Игротека,билјард, забавен парк. Плажа и базен – Песочно камчеста плажа со лежалки, душеци и чадори, отворен базен.

Acapulco Resort Convention and Spa Hotel *****

Локација – Хотелот се наоѓа во областа Киренија. Поседува своја приватна плажа. Најблискиот град се наоѓа на 8км оддалеченост.
Содржини – Менувачница, доктор – прва помош, чување на деца, мини маркет, будење, батлер. Интернет конекција – бесплатна во лобито.
Услуга
Полупансион, Полн пансион, All Inclusive Soft
Sandy Bar 10:00-19:00. Sunset Bar 19:00-21:30. Beach Bar 10:00 – 24:00.
Restaurant/Bar Работно време All Inclusive Soft
Sanoy bar 10:00 – 19:00. Sunset Restaurant 19:00-24:00. Beach Bar (висока сезона) 10:00 – 24:00.
Активности / спа / забава
Сауна, Хамам / турска бања, парна бања, внатрешен базен, џакузи, гимнастика, диско клуб, жива музика, специјални забави, мини диско, пинг понг, фудбал со рачки, билјард, пикадо, луна парк, одбојка, фудбал, кошарка, аква парк, одбојка во вода, водена гимнастика.
Плажа и базен. Песочна плажа, обезбедени лежалки, душеци, чадори, пешкири за на плажа, Отворен и затворен базен, аква парк, лизгалки.

Malpas Hotel *****

Локација – Хотелот се наоѓа во областа Каталкој на 2км од плажа. Од градот е одалечен 7км.
Содржини – Менувачница, доктор, дадилка, мини маркет, будење, перална, интернет, шател до плажа и градот.
Сместување – Вкупно 190 соби. телефон, Тв, во главната зграда дополнителниот кревет е софа, кревтче за бебе, фен, мини бар, клима централна, сеф.
Услуга – Полупансион
Појадок 07:30-10:30. Вечера 19:30-21:30. Пијалоците не се вклучени во услугата.
Активности – Игротека,играчница, билјард. Плажа на патформа со лежалки, душеци и чадори, пешкири,отворен базен. Забава– Сауна, парна бања,турска бања,  фитнес,џакузи ,жива музика, казино.

Merit Royal Hotel *****

Локација – Хотелот се наоѓа на плажа во областа Алсанџак. Од градот е одалечен 8км. Содржини – Менувачница, доктор, мини маркет, будење, перална, интернет.
Сместување – Вкупно 123 соби. телефон, Тв, фен, апарат за кафе и чај, мини бар, клима централна, сеф.
Услуга – Се вклучено / All Inclusive
Ројал ресторан 07:00-22:30. Бела Мерит 13:00-22:00. Блу си ресторан 19:00-21:00. Пијалоците се вклучени во услугата.
Плажа и базен – Песочна приватна плажа со лежалки, душеци и чадори, пешкири, отворен базен. Активности и Забава – Сауна, парна бања,турска бања, фитнес,џакузи, жива музика, казино.

За повеќе информации јавете се на 070 268 009 или контактирајте не на info@labellezza.com.mk

Се наоѓаме во Општина Аеродром, на самиот влез во населба Ново Лисиче, главната раскрсница на главниот булевар Видое Смилевски Бато бр. 3 и бр. 7, деловни простории на приземје, на површина од 300 m2.

Контакт Телефон: 070 268 009 Контакт е-маил: info@labellezza.com.mk
Facebook: La Bellezza & Instagram: La Bellezza Center