Електростимулации – Превземете Контрола врз Вашиот Изглед

anti cellulite
Природниот процес на липолиза во телото преставува разложување и разбивање на масните депоа и елиминација на масни наслаги. Еден од методите е и електрична липолиза со електростимулации. Превземета ја контролата врз вашиот изглед! Зајакнете го тонусот на кожата и мускулите! Отстранете го целулитот! 1.Електростимулациите делуваат на ензимите! Бројните струјни импулси вршат активација на ензимските процеси многу успешно,...

SUNFIX – Лидер во Здравото Потемнување

SUNFIX – Лидер во Здраво Потемнување Нека ова лето вашиот заштитен фактор биде SUNFIX Лидер за здраво потемнување - линија за нега на кожата која го изедначува тенот - SUNFIX Најновата, брза, ефективна, здрава метода на вештачко потемнување одсега достапна во Ла Белеца. Добијте го вашиот "Плажа Изглед" за само 10 минути! 10 ДОБРИ СОВЕТИ ЗОШТО ДА СЕ КОРИСТИ 1.Дерматолошки...

АКНЕТЕРАПИЈА – Убедливо најдобри резултати

,,Ако сте пробале се и сте биле секаде, а не сте задоволни од ветувањата и резултатите, нека ви бидеме откритие на година како што често не нарекуваат,, - Ла Белеца центар Acne vulgaris се хронично воспалително заболувања на пилосебацеалниот апарат, кожно заболување како еден од најголемите проблеми на младата популација насекаде во светот. Заболувањето најчесто...

КРИОЛИПОЛИЗА – Нехируршка Алтернатива на Липосукција

КРИОЛИПОЛИЗА – Нехируршка Алтернатива на Липосукција Дали имате регии на телото кој неможе да ги отстраните со ниедна диета, без разлика колку вежбате или се трудите да го намалите обемот на тие регии?!? Затоа специјално во Ла Белеца, први во Р. Македонија ја донесовме најмодерната, најнова и најсофистицирана метода на брзо и ефективно слабеење! Неинвазивно, сосема безболно,...

БОТОКС – Фонтана на Младоста

БОТОКС - ФОНТАНА НА МЛАДОСТА Jа затегнува кожата, видливите брчки се пеглаат, а се спречува појава на нови. Што е БОТОКС третман? Тоа е најфреквентната нехируршка естетска процедура во светот. Вашето лице треба да го покажува Вашето расположение и емоции, но не и вашите години. Поради тоа немојте да чекате да остареете па тек тогаш да почнете...