10 Причини Зошто Ви е Потребен ТРЕТМАН на Лице!

Третманите за лице се една од најчестите козметолошки процедури во Светот. За да направите третман на вашето лице, НЕ секогаш е потребно да имате некаков медицински проблем, напротив, постојат многубројни други намени зошто треба редовно да водите грижа за кожата и изгледот на вашето лице. Широка палетна на медицински-козметички третмани соодветни на типот, состојбата и потребите...

11 причини зошто Ботоксот е толку популарен

Што е БОТОКС третман? Тоа е најфреквентната нехируршка естетска процедура во светот. Вашето лице треба да го покажува Вашето расположение и емоции, но не и вашите години. Поради тоа немојте да чекате да остареете па тек тогаш да почнете да се подмладувате!!! Факт е дека колку порано се започне со превентива толку повеќе стареењето ќе се...

Како да препознаете дали Вашиот осип има потреба од итен лекарски преглед

Осипот е состојба на кожата во која се менува бојата, изгледот и текстурата на кожата. Осипите може да се појават во многу форми, како: Црвенило Испакнатини Грутки Плускавци Тие можат да бидат црвени, лушпести, суви или влажни и може да се појават во една област на кожата или низ целото тело. Покрај тоа, некои исипи...

Black Friday понуди во Ла Белеца!

Black Friday пристигна и во Ла Белеца. Одберете дел од палетата на понуди, јавете се, закажете и уплатете заклучно Вторник, 28ми ноември, а пакетите ќе може да ги користите во наредните неколку месеци. Black Friday понудите во Ла Белеца се од доменот на козметика, Ласери и Slim & Body. 1. Годишни Пакети за Депилации 10 х...

TEOSYAL® Skin Redensifier & Enhancer: Да ја регенерираме енергијата во дермисот

Возрастa, стресови, хормонална нерамнотежа (пост-раѓање, менопауза ...), како и сонцето, цигари и нездравиот начинот на живот се фактори кои дирекно се одговорни за стареењето на кожата. Со текот на времето, линиите се развиваат, тенот  изгледа  матен, кожната текстурата станува нерамна и се појавуваат брчки. Сите овие промени создаваат темни области на лицето а кожата...