Козметички услуги: ДЕПИЛАЦИИ ЗА ЖЕНИ

ДЕПИЛАЦИИ – Ладна и топла депилација (100% природен восок по сопствена рецептура), комплетна заштита од алергии, иритации или изгореници, со силно редукционо дејство врз несаканите влакна. Сите козметички услуги во салонот се под надзор на дерматолог и подеднакво работиме со клиенти од двата пола. Цени - депилации за жени НОЗЕ, ИНТИМА, ПРЕПОН Цели нозе со...

Понуда на неделата: Лимфна дренажа со скафандер, Криолиполиза & Масажи

Ла Белеца центарот Ви овозможува неделни пакет попусти на услугите во нашиот естетски и дерматолошки центар. Најново пристигнат апарат за лимфна дренажа со скафандер и инфрацрвени зраци. Апаратот е внимателно дизајниран како комбинација на третмани за разбивање на масни наслаги и целулит, лимфна дренажа и магнето терапија за зацврстување на кожата користејки висока технологија за масажа, електротерапија и...

Професионален класичен педикир

Сите козметички услуги во салонот се под надзор на Дерматолог (Д-р Наташа Марковска Василевска) и подеднакво работиме со клиенти од двата пола. Класичен педикир дополнет со маски, паковања, парафини и масажа на стопала. 500 денари 750 денари педикир со ОПИ гел лак Напомена: работиме со најнов модел на ЛЕД лампи за комплетна заштита на ноктите и...

Професионален медицински педикир

Сите козметички услуги во салонот се под надзор на Дерматолог (Д-р Наташа Марковска Василевска) и подеднакво работиме со клиенти од двата пола. ПЕДИКИР – Медицински педикир, специјалистички преглед и третман на заболени стопала и нокти, враснати нокти, жулеви. Цена: 700 денари Напомена: работиме со најнов модел на ЛЕД лампи за комплетна заштита на ноктите и организмот на клиентот од штетните...

Професионален маникир & ОПИ гел лак

Сите козметички услуги во салонот се под надзор на Дерматолог (Д-р Наташа Марковска Василевска) и подеднакво работиме со клиенти од двата пола. МАНИКИР – Медицински и класичен третман на нокти, надоградба на нокти во разни техники за секојдневни и свечени прилики, гел, UV траен лак, цртање, циркони, пирс. 300 денари - маникир, 500 денари - маникир со UV...