Ла Белеца центарот Ви овозможува неделни пакет попусти на услугите во нашиот естетски и дерматолошки центар.

Време е за пролетна генералка на кожата на вашето лице, врат и деколте со комбинација од класичен третман и дел од процедурите за подмладување и регенерација на кожата.

 • Класичен третман во комбинација со: дијамантска микродермабразија и ласерска рејувенација.
  ЦЕНА: 2.500 денари
 • Мезококтели во комбинација со: класичен третман и дијамантска микродермабразија.
  ЦЕНА: 2.5000 денари
 • ДЕРМАПЕН во комбинација со: класичен третман и дијамантска микродермабразија.
  ЦЕНА: 3.000 денари
 • ПРП метода во комбинација со: класичен третман и дијамантска микродермабразија.
  ЦЕНА: 6.000 денари

Секој третман на лице и тело во La Bellezza започнува исклучиво со дерматолошки преглед на кожата од страна на специјалист дерматолог. Исто така, дерматологот е одговорен и за самиот третман на чистење на лицето.

Медицинска Микродермоабразија Diamondtome – Подарете и на вашата кожа природна убавина и чистота на дијаманти со вистински дијаманти содржани во софистицираниот медицински апарат на Altair Cosmetics – California.
ПРП методата е природен ЕЛИКСИР НА МЛАДОСТА – Револуционерна метода не само во подмладување туку и во потполна регенерација и ревитализација на кожата со примена на епидермал growth factor (ГФ), фактор на раст на клетките!
МЕЗОКОКТЕЛИ – минимално инвазивна метода која се состои од вбризгување на инекции со коктел од лекови, витамини, минерали и други активни супстанци во поткожното ткиво. Овие коктели стимулираат пред се интензивна нутриција и ревитализација на кожата и ткивата, делуваат против целулитот и масните клетки, имаат силно анти-оксидативно дејство, ја хидрираат кожата и многу други витални ефекти.

La Bellezza Center 
Естетска Дерматологија & Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7 – Естетска Дерматологија и Медицинска Козметологија
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 70 268 009
Е-mail: info@labellezza.com.mk