Нека ова лето вашиот заштитен фактор биде SUNFIX

Лидер за здраво потемнување – линија за нега на кожата која го изедначува тенот – SUNFIX

Најновата, брза, ефективна, здрава метода на вештачко потемнување одсега достапна во Ла Белеца. Добијте го вашиот “Плажа Изглед” за само 10 минути!

10 ДОБРИ СОВЕТИ ЗОШТО ДА СЕ КОРИСТИ

1.Дерматолошки и професионален апарат со употреба на луксузни препарати од напредна биоактивна формула за заштита од сонце, од природно растително потекло. Богат со Vitamin Е и дава на кожата дополнителна нега, сјај, свежина, мекост и еластичност.

2.За само 5 минути имате совршен бронзен тен (во нијанси и јачина по желба). Тој одлично ги покрива неестетските стрии, целулит, капилари. Едноставно, тен без флеки кои рамномерно се губи.

3.Апарат од Данско потекло, одобрен од FDA (Food and drag Administration).

4.DHA – Di-Hidroksi-Acetone – активна компонента во препаратот ги заситува мртвите клетки во најдлабокиот слој на кожата.

5.БЕЗ штетно влијание на УВ зраци (УВ-А зраците ја оштетуваат структурата на кожата, а УВ-Б влијаат на бојата и одговорни се за изгореници).

Изложувањето со месеци на солариум е штетно поради последици како сува кожа, побрзо стареење па дури и рак на кожата. Запамтете, дејството на УВ зраците е кумулативно, што значи и при подолга изложеност на сонце или повторувани изложувања на солариум се зголемува ризикот од појава на малигни заболувања на кожата.

6.Најдобра заштита од изгореници! Од сонце пред скијање и сончање на плажа (запомнете, дури ни најквалитетниот крем за сончање неможе да спречи да не изгорите). SUNFIX пак, тоа одлично го прави.

7.Најпрепорачливо за лица со склоност на алергии на сонце, подеднакво ефикасен и за возрасни но и посебно погоден за деца.

8.По цена – најевтин третман за потемнување.

9.Бидете во тренд. Вештачкото потемнување е хит третман во светот. Откријте го своето тело со поголема самодоверба.

10.Можност за третман по желба:
– само лице со деколте
– цело тело
– потемнување на оние делови од телото каде што вие ќе посакате, на пример деловите под костимот за капење кои остануваат бели места.  Успешно се покриваат и местата на кожата зафатена од ВИТИЛИГО и слично.

ТРАЈНОСТ: 7-10 дена Цена: 1.500,00 денари – уживајте во сонцето!

Видео – начин како се аплицира потемнувањето

La Bellezza Center 
Естетска & Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7 – Естетска и Медицинска Козметологија
Facebook: La Bellezza & Instagram: La Bellezza Center
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432
Е-mail: info@labellezza.com.mk