Wednesday, May 22, 2024
spot_img
домаНовости и БлогБлог и Занимливости10 причини зошто ви е потребен третман на лице

10 причини зошто ви е потребен третман на лице

Третманите за лице се една од најчестите козметолошки процедури во светот. За да направите третман на вашето лице, НЕ секогаш е потребно да имате некаков медицински проблем, напротив, постојат ред други причини зошто треба редовно да водите грижа за кожата и изгледот на вашето лице.

Во Ла Белеца центар нудиме широка палета на медицински-козметички третмани соодветни на типот, состојбата и потребите на кожата и возраста.

10 причини за третман на лице:

1.Класични третмани: Класичните третмани за лице, не само што го подобруваат изгледот на кожата туку и се користат и за терапевтски цели. Естетските процедури повеќе не се „екстра луксуз“ туку секојдневна потреба и рутина. Исто како одржувањето на хигиена, миењето на заби, пудрата и шминкањето, негата за кожа, така и самата инвестиција во кожата е „новото нормално“ во 21виот век.

2.Биолошки третмани (плацента, кавијар, колаген, хијалурон, алги, витамини, минерали, билки): Најголем дел од процедурите не се наменети за да изгледате „вештачки“ или пак да „го сменат вашиот личен опис“, напротив, тоа се процедури кои едноставно се тука за лекување на вашиот проблем, негово одложување или пак реверзибилна поправка.

3.Рехидрирачки третмани (освежителни и длабока хидрација): Третмани за освежување и длабока хидрација на кожата на вашето лице која ќе ви донесе блескав сјај и вашето лице ќе биде и изгледа мазно. Третманот се состои од класичен третман дополнет со хидрирачки (хијалуронски збогатен) мезококтел.

4.Третман на акни: Најсовремени тремани за акни – БРОЈ 1 ЦЕНТАР за АКНИ во Македонија – прочитајте повеќе за нас со кликнување тука. Повеќе од 26 години искуство во Медицинската Козметологија и Естетската Дерматологија.

5.Третмани за хипо и хиперпигментации: Придружени со хемиски пилинзи, обични кои се прават сезонски или пак најнова генерација на пилинзи достапни за секое време од годината.

6.Рејувенации, подмладување: Третмани кои вклучуваат и ласерско третирање на кожата, коктел од мезотерапија и дермапен.

7.Третмани за редукција на брчки: Третман со дополна од различни видови на хијалуронски формули.

8.Витализација, освежителни: Освежувањето на кожата на вашето лице не само што ќе ви донесе нов и блескав изгледа на вашето лице, туку ќе ја омекне вашата кожа и ќе ја направи понежна.

9.Регенерација и Реепителизација: Третманите за регенерација, реепителизација се користат кај проширени пори, лузни од акни или од друга природа. Исто така, секоја регенерација и реепителизација на вашата кожа ќе доведе до нов сјај на вашето лице.

10.Релаксација на кожата

Најголем дел од процедурите не се наменети за да изгледате „вештачки“ или пак да „го сменат вашиот личен опис“, напротив, тоа се процедури кои едноставно се тука за лекување на вашиот проблем, негово одложување или пак реверзибилна поправка. Токму затоа, потребно е искуство на стручно лице (дерматолог, пластичар хирург или пак стручен лекар за естетска медицина) со цел да се направи правилен план за вашата возраст, состојба на кожа и „проблем“.

Секој третман на лице и тело во La Bellezza Center започнува исклучиво со преглед на кожата од страна на специјалист дерматолог.

Затоа, не чекајте, закажете преглед уште при првите ваши знаци на стареење и направете ваш годишен план за нега на кожа.

👩‍⚕️ La Bellezza Center Skopje, over 30 years experience in skin, aesthetics & medical cosmetology.
➡️ www.LaBellezza.com.mk & [email protected]
☎️ +389 70 222 601 📞 +389 75 222 601
➡️ Address: Vidoe Smilevski Bato 3, 1000 Skopje 
➡️ Skin, Skincare, Beauty & Cosmetics
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular