Wednesday, May 18, 2022
spot_img
домаНовости и БлогБлог и ЗанимливостиСОВЕТ: Апликација на пудра при проблем со акни

СОВЕТ: Апликација на пудра при проблем со акни

Доколку вашата кожа е склона кон акни или народски кажано исфрлање, тогаш треба да запазите на неколку основни чекори при користење на пудра. Советите ги одбравме внимателно од Америкснаката академија за дерматологија:

 • ЧЕКОР 1: Секогаш мијте го лицето со нежен прочистувач (cleanser) пред да нанесете креми, пудри или било каков вид на препарати за нега.
 • ЧЕКОР 2: Аплицирајте хидратантна крема со фактор за сонце + 30 или повисок. Почекајте да се упие убаво.
 • ЧЕКОР 3: Бидете внимателни кога ги бирате продуктите за нега на кожа но и пудри! Секогаш купувајте препарати на кои пишува: “Oil-free”, “Non-comedogenic” или “Won’t clog pores”.
 • ***Препорачливо е да се користат продукти кои содржат салицилна киселина.
 • На секој 7 дена, мијте ги со сапун апликаторите со кои ја нанесувате пудрата.

WiQo е специјална медицинска пудра која безбедно се аплицира дури и ВЕДНАШ по правење на третмани и инвазивни процедури!

WiQo пудрата е компактен крем дизајниран да ги покрие несовршеностите на кожата, да го изедначи тонот и со целосно природен ефект да создаде тенок, невидлив и свилен слој кој ја штити кожата во текот на денот и го спречува стареењето како резултат на сончевата светлина (fotoageing).

 • Екстракт од маскија Орхис
 • Хидратантен и смирувачки ефект.
 • Смирувачки и антиоксидантен ефект.
 • Витамин Е.
 • Естери и масла со мала молекуларна тежина.
 • Цена: 50 евра 

La Bellezza Center
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: info@labellezza.com.mk

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular