Monday, June 17, 2024
spot_img
домаКозметологијаТретмани за лицеАкнетерапија: Најголем проблем во лето!?

Акнетерапија: Најголем проблем во лето!?

Акните се како лоши гости во куќата. Се појавуваат непоканети, во најмалку пригодно време, а оставаат неред откако ќе ги снема. За време на летниот период, тие се најнепосакуваниот гостин во нашето тело. Тоа е така бидејќи кога температурите се високи, често одиме на плажа, носиме кратка облека и раздвиженоста на луѓе е поголема. Тогаш, акните се повеќе визибилен за другите, а за нас претставуваат голем проблем кој треба да се реши што поскоро.

Како до најдобар резултат?

Одговорот е едноставен и лежи во 2 работи: хемиски киселини и третман од дерматолог. Но, во лето наидуваме на проблем и тоа веднаш! Хемиските пилинзи и киселини не сe препорачуваат во лето. Што понатака, ако сме скратени од оваа можеби најефикасна метода?

Повторно, постојат 2 работи. Најважната и основна е класичниот третман за чистење на лицето. Секоја останата метода, помага во намалување на акните, нивно уништување, но не и толку темелно отстранување. ВИДЕО: Како се изведува класичен третман во Ла Белеца?

Секој третман на лице и тело во La Bellezza започнува исклучиво со дерматолошки преглед на кожата од страна на специјалист дерматолог. Исто така, дерматологот е одговорен и за самиот третман на чистење на лицето. Препаратите од врвни професионални медицинско-козметички линии како и дополнителната примена на апаратура од најсовремена модерна технологија во раце на професионална услуга и искусни лекари, се гаранција за вашата убавина, здравје и инвестиција.

Дополнителна и препорачлива метода за брзи, одлични и резултати од кои ќе сте задоволни се PRX-T33.

PRX-T33: Револуционерни пилинзи кои може да се прават во текот на целата година. 

Многу е битно да се знае дека овој процес не го ексфолира епидермисот, туку го стимулира дермалното сврзно ткиво. Крајните ефекти на комбинираната синергетска формула на PRX-T33 се:

  • Подобрување на состојбата со акни
  • Снабдување со нов колаген во наредните месеци
  • Повторени хемиски стимулации на ниво на папиларен дермис
  • Делумна регенерација на кожата
  • Зголемување на тонот на ткивата

Третманите се прават во неколку сесии, а препорачливи се 3 третмани. Цената на поединечен третман е 3.000 денари, а на пакет од 3 третмани 7.500 денари. Најнови формули & синергерски комбинации. Неколку слоја, специјален пост третман. Времетраење: 25 до 40 минути, во зависност од комбинацијата.

Исчистете го вашиот грб и тело пред летните одмори.

Горенаведените третмани, може да се направат и на останатите делови од телото како грб, гради, рамења, нозе и слично. Наглото „исфрлање“ на телото кое се случува почесто во лето, потење и при вежбање, може да предизвика „психолошки“ проблем односно да генерира „срам“ од појавување на плажа, носење на посакуваната облека и слично. Но, не грижете се, бидејќи овој проблем е решлив.

„Ако сте пробале се и сте биле секаде, а не сте задоволни од ветувањата и резултатите, нека ви бидеме откритие на година како што често не нарекуваат“ – Ла Белеца центар

La Bellezza Center 
Естетска & Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7 – Естетска и Медицинска Козметологија
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: [email protected]

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular