Friday, April 19, 2024
spot_img
домаfacialsИнтервју со Николина Пишек: малата тајна на Хрватската убавица.

Интервју со Николина Пишек: малата тајна на Хрватската убавица.

Познатата водителка и модел од Хрватска, Николина Пишек, важи за една од најубавите жени на овие простори. За порталот Естетик, таа ги открива тајните на нејзиниот изглед, но и најзаслужната процедура што ја одржува во форма.

“Nemoguće je održavati karoseriju blistavom ako je motor bez snage” – вели Николина Пишек.

Важите за една од најубавите жени на Балканот. Која е тајната на вашиот беспрекорен изглед?

За да изгледате убаво, пред се најзаслужна е среќата, но и исполнетоста. За одржување на мојата среќа и исполнетост, редовно посетувам фитнес центри и уживам во спортот и рекреацијата. Не заборавам да одвојам време да уживам и со својата ќерка.

Да, но тоа не е доволно за ваков блескав изглед.

Секако, покрај напоменатите дневни активности, редовно користам добра козметика за одржување на мојата кожа.

Iz redukcije svojih dnevnih rituala zbog manjka vremena, otkrila sam neke sitnice koje mi gode.  Na primer, umivam se dečjom emulzijom za kupanje. Neverovatno je blaga i temeljito čisti lice i pore. Ostatak rituala su dnevna  te noćna krema kao i neki hranjivi serum. Ne zamaram se mnogo oko sastojaka istih, jer kupujem kvalitetnije ili dermatološke linije, a za selekciju proizvoda su zaslužni neki moji prijatelji kojima je to struka.  Osobno mislim da su za zdravu i negovanu kožu najvažniji  kontinuitet i hidratacija. I sklanjanje od sunca…

Во последно време се појавуваат многу не-инвазивни методи за подмладување како: Ласери, Мезотерапија, ПРП….дали мислите дека овие методи помагаат во вашето одржување и дали сте ги пробале?

Можеби нема да ми верувате, но јас НЕ користам ниту една од наведените методи, но сепак имам мала тајна од која не се срамам да ја кажам а воедно и да ја препорачам на секој жена. Моја мала и слатка тајна е всушност редовни мали дози на БОТОКС и Хијалурон. “Nemoguće je održavati karoseriju blistavom ako je motor bez snage”

Zaista mislim da kombinacije na botox i Hijaluron u malim količinama i kao sredstvo prevencije nije zlo. Dapače. Kad postane prekasno, onda niti botox niti hijaluron ne može pomoći. Možda samo estetski hirurg i molitva. – вели Николина пишек.

La Bellezza Center
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: [email protected]

претходниот член,
Следната статија
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular