Wednesday, May 18, 2022
spot_img
домаБотоксБотокс за мажи: PROS & CONS

Ботокс за мажи: PROS & CONS

Според американско здружение за естетичари, околу 160.000 апликации на ботокс биле направени кај мажи само во САД во 2017 година!

Покрај помлад изглед, една од најчестите причини зошто мажите се решаваат за ботокс, е и кариерата. Се одлучуваат за ботокс со цел да останат конкурентни на своите помлади колеги. Или пак, кога сакаат да свртат нов лист во животот.

ВИДЕО: Како функционира ботоксот? 

Вашето лице треба да го покажува Вашето расположение и емоции, но не и вашите години. Поради тоа, не чекајте да остарете па тек тогаш да почнете со подмладување! Факт е дека колку порано се започне со превентива, толку повеќе стареењето ќе се одложи.

Постојат повеќе од 10 начини на апликација на Ботокс:

  • Никој нема да примети дека сте правеле процедура, а сепак сите ќе ја приметат промената и резултатите;
  • Процедурата е комплетно безбедна;
  • Нема потреба од анестезија;
  • Брзи резултати;
  • Вашата кожа ќе изгледа помлада и посјајна;
  • Се аплицира за 10 минути;
  • Ботоксот не трае вечно, па затоа е добро да ја испробате оваа процедура;
  • Ботоксот подеднакво може да го користат и мажи и жени;
  • Цената не е скапа (50 до 65 евра по регија);
  • Резултатите може да траат од 3 па се до 6 цели месеци.

Времето поминува но годините може да почекаат!

Една од најважните дилеми при избор на лекарот кои треба да ви ги изведе интервенциите на подмладување, се изгледот на лекарот и дали лекарот има лично искуство. Во Ла Белеца центарот работат само стручни лица (лекари и специјалисти) со повеќе од 29 години искуство во естетска и козметолошка медицина.

La Bellezza Center
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: info@labellezza.com.mk

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular