Имате проблем со брчки? Не ви се допаѓа кога после насмевка ќе ви се појават линии околу очите? Сакате мазно, сјајно чело, со помлад изглед? Ботоксот е вистинското решение. Брзо, ефикасно, долготрајно делување. Најпопуларната процедура во светот на естетската медицина и козметологија.

Одберете една од промотивните понуди за ботокс достапни за месец октомври.
Напомена: Може да се плати со VISA, Master, Maestro, а со Динерс и на рати.

ПРОМОЦИЈА #1: FULL FACE BOTOX 200€ со гратис HIFU на врат.

ПРОМОЦИЈА #2: Цена по регија од 50€ со гратис Skin Rejuvenation диоден ласер на лицето.

Што е БОТОКСОТ?

Тоа е најфреквентната нехируршка естетска процедура во светот. Вашето лице треба да го покажува Вашето расположение и емоции, но не и вашите години. Поради тоа немојте да чекате да остареете па тек тогаш да почнете да се подмладувате! Факт е дека колку порано се започне со превентива, толку повеќе стареењето ќе се одложи.

ВИДЕО: Како функционира БОТОКСОТ?

Дополнителни информации за ботокс:

  • Процедурата е комплетно безбедна; 
  • Нема потреба од анестезија;
  • Резултати се брзи, видливи после неколку дена;  
  • Вашата кожа ќе изгледа помлада и посјајна; 
  • Апликацијата трае 10 минути и не бара никаква припрема ниту пак време за опоравување; 
  • Можете да користите шминка веднаш по процедурата.   

La Bellezza Center
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 75 222 601 / +389 2 2430 432
Е-mail: info@labellezza.com.mk