Friday, April 19, 2024
spot_img
домаfacialsНехируршка естетска медицина: BOTOX & PROTOX

Нехируршка естетска медицина: BOTOX & PROTOX [13 начини на апликација]

Што е БОТОКС & ПРОТОКС третман?

Тоа е најфреквентната нехируршка естетска процедура во светот. Вашето лице треба да го покажува вашето расположение и емоции, но не и вашите години. Поради тоа немојте да чекате да остарете па дури тогаш да почнете да се подмладувате!!!

Факт е дека колку порано се започне со превентива толку повеќе стареењето ќе се одложи. Неколку причини зошто се препорачува користење на БОТОКС: постојат 13 различни начини на апликација на ботокс, процедурата е комплетно безбедна, најчесто нема потреба од анестезија, резултатите се брзи и ефикасни, процедурата трае 10 до 20 минути, а вашата кожа ќе изгледа помлада и посјајна и подеднакво се користи за мажи и жени! 

Сте слушнале ли за PROTOX? Најбрзо растечкиот тренд на адвокатите и политичарите во светот! Во светот, се почесто мажите ги користат извонредните можности на естетската дерматологија и козметолошката медицина.

Најпопуларниот тренд на мажите во Лондон

Неинвазната естетска медицина, односно естетската и медицинска козметологија, ја намали работата на пластичните хирурзи за 40% – вели истражувањето на British Association of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgeons.  

Прочитајте повеќе за овој тренд со кликнување тука – ПРОТОКС – Тимот од Dr Tijion Esho’s clinic во Лондон, во интервју за светски познатиот Independent.co.UK, ни ја открива тајната на совршениот изглед на британските адвокати и политичари.

Конзервирајте го своето лице додека сеуште не сте почнале да стареете!

Ботоксот и хијалуронот треба да се сфатат како лична хигиена на лицето! Сосема е погрешено мислењето на клиентите дека првиот ботокс третман треба да се направи што подоцна. Напротив, времето за прв ботокс е токму во раните 30-ти кога и почнуваат да се појавуваат првите фини брчки. Тогаш се започнува со многу мали количини.

             13 различни начини на апликација на ботокс!

Видови на апликација на ботокс: трансформација на вратот по познатиот Nefertiti Look, Crows Feet (околу очи), Ботокс против прекумерно потење на пазуви, Ботокс против прекумерно потење на дланки, Brow Lift (подигање на веѓи), Under eye (вертикални линии под очи), Bunny Lines (хоризонтални линии – нос), Vertical Lip Lines (вертикални пушачки линии над уста), Marionette Lines, Jaw Slimming, Chin Botox (збрчкана брада), Smile Lift (подигање на спуштени агли од устите), ПРОТОКС или “BroTOX” – ботокс процедура за мажи, Forehead Botox (пеглање на брчки на чело).

„Добро направен Ботокс третман е оној кој не се забележува“

Наспроти најчестата реакција на заинтересираните пациенти дека лицето после треман ќе изгледа како „маска“ ќе го цитираме еден професор на стручен конгрес во Париз каде главна порака беше: „Добро направен Ботокс третман е оној кој не се забележува“. Затоа е многу важно своето лице да го доверите на посебно едуцирани доктори специјалисти во оваа област.

Видео: причина повеќе зошто треба да се одлучите за БОТОКС.

BOTOX – најпопуларна естетска и дерматолошка процедура во светот.

Gepostet von La Bellezza am Donnerstag, 8. November 2018

Времето поминува но годините може да почекаат! 

Една од најважните дилеми при избор на лекарот кои треба да ви ги изведе интервенциите на подмладување се изгледот на лекарот и дали лекарот има лично искуство.

La Bellezza Center 
Естетска & Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7 – Естетска и Медицинска Козметологија
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 70 268 009
Е-mail: [email protected]

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular