23.2 C
London
Home Естетска Дерматологија

Естетска Дерматологија

DERMAPEN – Револуција во Дерматологијата!

Dermapen: дерматолошки метод познат и како micro-needling. Дермапен работи преку контролирано создавање на микро повреди во кожата која предизвикува цела каскада на настани кои стимулираат ослободување на фактори на раст, што предизвикуваат синтеза (продукција) на нов колаген и еластин кои пак имаат за цел да ја обноват, заздрават и подмладат кожата во горните слоеви. DERMAPEN: Достапен во Ла...

Hair Care Mesotherapy: Коктели за негување и ревитализација на косата

Мезотерапија: минимално инвазивна метода која се состои и вбризгување на инјекции со коктел од лекови, витамини, минерали и други активни супстанци во поткожното ткиво. Овие коктели стимулираат пред се интензивна нутриција и ревитализација на кожата и ткивата, делуваат против целулитот и масните клетки, имаат силно анти-оксидативно дејство, ја хидрираат кожата и многу други витални...

Криотерапија – Cutaneous Cryosurgery

CUTANEOUS CRYOSURGERY - Криохирургија или криотерапија е третман во кој се употребува екстремно ниска температура за третман на абнормални или несакани надворешни ткива Криотерапијата се користи при разни кожни израстоци, брадавици (warts, actinic keratosis, seborrhoeic keratosis, solar lentigo, molluscum contagiosum, dermatofibroma, granuloma annulare, herpes labialis, acne, xantelasma...), како и третман на голем дел бенигни, преканцерогени...

Акнетерапија: убедливо најдобри резултати

,,Ако сте пробале се и сте биле секаде, а не сте задоволни од ветувањата и резултатите, нека ви бидеме откритие на година како што често не нарекуваат,, - Ла Белеца центар Acne vulgaris се хронично воспалително заболувања на пилосебацеалниот апарат, кожно заболување како еден од најголемите проблеми на младата популација насекаде во светот. Заболувањето најчесто...

Не пропуштајте!