16.6 C
London
Home Козметологија Козметички Услуги

Козметички Услуги

“ПУДЕР” техника за веѓи во Ла Белеца

„ПУДЕР“ техника на сенчење на веѓите дава ефект на лесна сенка на веѓите. Доколку сакате убав облик, пополнет со сенка за веѓи во вашата идеална нијанса, тогаш „ПУДЕР“ техниката е наменета токму за вас. Што претставува оваа техника? „ПУДЕР веѓи“ претставува мануелно сенчење на веѓите и е моментално една од најпопуларните процедури во областа на трајна шмкнка....

Дали е нормално мажи да користат СПРЕЈ-ТЕН?

Затегната, исончана и убава кожа е привлечна за секој маж и жена, особено „потемниот тен“ бидејќи е најлесен пристап за нагласување на формата на телото. Во некои општества естетските процедури за мажи сè уште се стигматизираат, но во Холивуд од дамна не е така. Ако сте „нови“ во светот на тенот, мора да дознаете се за...

Нутриција и нега на лице: Micro-needling & LED Therapy

Dermapen познат и како micro-needling, е контролирано создавање на микро повреди во кожата која предизвикува цела каскада на настани кои резултираат со стимулурање на ослободување на фактори на раст, што предизвикуваат нови синтези на колаген и еластин кои пак имаат за цел да ја обноват, заздрават и подмладат кожата. Дермапенот се користи за лекување и видно подобрување на разни...

Свилени трепки во Ла Белеца: сѐ во кратки црти

Кога ќе се одлучите за надградување, морате да донесете три важни одлуки. Тоа се: Од кој материјал ќе бидат направени вашите трепки Квалитетот на изведба кој зависи од вештите раце на изведувачот Која должина е идеална за вас? Трајните трепки се нешто на што не сте навикнати Тие не се во снопови, ниту пак може да се...

Јапонски веѓи: сертифициран експерт од школата на Бранко Бабич

Носот и устата се најистакнатиот дел од нашето лице, а со самото тоа е најизложен на туѓите погледи. Токму поради тоа, многу луѓе се одлучуваат на корекција на усни како и хијалуронска корекција на нас. Веднаш после нив, првата споредна но сепак премногу битна работа која ја забележуваме се веѓите. Токму поради тоа, многу луѓе се...

Дијамантска Микродермоабразија – DIAMONDTOME

МЕДИЦИНСКА МИКРОДЕРМАБРАЗИЈА - ,,За одбрана клиентела која ја разбира науката, за останатите постојат многу салони со козметички импровизации и агресивни реклами на курсисти,, Дијамантската Микродермоабразија е процедура на површинско отстранување на stratum corneum (површинскиот слој на кожата) и на долг рок ефикасна редукција на линиите околу очите, флеките на лицето како и лузните од акни. Оваа...

Козметички услуги: ДЕПИЛАЦИИ ЗА МАЖИ

ДЕПИЛАЦИИ – Ладна и топла депилација (100% природен восок по сопствена рецептура), комплетна заштита од алергии, иритации или изгореници, со силно редукционо дејство врз несаканите влакна. Сите козметички услуги во салонот се под надзор на дерматолог и подеднакво работиме со клиенти од двата пола. Цени - депилации за мажи Цели нозе 600 денари. Раце 400 денари. ...

Козметички услуги: ДЕПИЛАЦИИ ЗА ЖЕНИ

ДЕПИЛАЦИИ – Ладна и топла депилација (100% природен восок по сопствена рецептура), комплетна заштита од алергии, иритации или изгореници, со силно редукционо дејство врз несаканите влакна. Сите козметички услуги во салонот се под надзор на дерматолог и подеднакво работиме со клиенти од двата пола. Цени - депилации за жени НОЗЕ, ИНТИМА, ПРЕПОН Цели нозе со...

Козметички услуги – Ла Белеца медицинска козметологија

Сите козметички услуги во салонот се под надзор на Дерматолог (Д-р Наташа Марковска Василевска) и подеднакво работиме со клиенти од двата пола. ДЕПИЛАЦИИ - Ладна и топла депилација (100% природен восок по сопствена рецептура), комплетна заштита од алергии, иритации или изгореници, со силно редукционо дејство врз несаканите влакна. ПЕДИКИР - Медицински педикир, специјалистички преглед и третман на...

Не пропуштајте!