16.6 C
London

Hands Rejuvenation: Комплетна обнова на вашите дланки

Се вели дека очите се прозорец на душата, но рацете се вратата на светот. Колку и да се грижите за вашето тело и изглед, рацете најлесно може да ви ги откријат годините и староста. Пејачката Мадона важи како една од жените кои се секогаш пример за свеж изглед и стегнато тело, но во последните неколку години, Мадона...

НАЈНОВО: Cellular Matrix, A-PRP & HA – RegenLab

Комбинација на синергетско дејствување на Cellular Matrix & A-PRP метода збогатена со хијалурон! CELLULAR MATRIX е медицински препарат кој содржи 2ml на природен, неврзан (non crosslinked) хијалрон со концентрација од 20mg/ml (40 mg тотал) и дополнителни компоненти како Thixotropic Cell-separation гел и Sodium (Натриум) Citrate  антикоагулантен раствор. Хијалуронската киселина овозможува добра висозност и еластицитет, додека пак...

Естетска Медицина за Мажи – 5те најголеми трендови во Светот!

Ако можете да помислите на некоја процедура која може да е толку многу ефективна а сепак да е минимално-инвазивана, што би било тоа? ДА, инјекции во естетската медицина за мажи како и ултра звук со високо фокусиран и интензитет! Сите мажи сакаат да изгледаат како Бред Пит, Џорџ Клуни или некој друг актер, пејач или позната...

[ВИДЕО] Криси Тејген: Ботокс во пазувите за да го сопре потењето

Chrissy Teigen е позната по тоа што е тотално искрена во врска со личните аспекти на нејзиниот живот. Таа не се воздржува да ги сокрие проблемите како депресија, ниту пак нејзината рутина за вагинална нега. Но, нејзиниот последен третман за убавина можеби е еден од нејзините најискрени откритија. Тејген сподели видео како прима инјекции со...

Естетика и козметологија: Адаптација кон разновидноста!

Естетските трендови во медицината и козметологијата се моментално најбрзо растечки тренд на глобално ниво. Обострано, и кај мажи и кај жени. Убавиот, но и свеж изглед е клучен во многу аспекти од нашето секојдневие. Тајната на успехот во постигнување на целта при избор на медицински или козметолошки третмани лежи во комбинирана терапија. Сепак, треба да...

Октомври: Совети за борба против рак на дојка!

Ла Белеца се придружува кон акцијата на Светската здравствена организација и Обединети нации за месец октомври кој е посветен на борбата против ракот на дојка. Преку разни кампањи, се повикува на активна едукација за ракот на дојка и за важностите на рана детекција и превенција на оваа болест. Со приклучување кон целите на оваа...

Американските дерматолози: Неколку причини за црвенило на лицето

Црвенилата на лицето и кожата се последица на многу различни работи како исфрлања, акни, изгореници, болести, итн. Која и да е причината за појава на црвенилата, тие се секогаш непосакувани. Американската академија за дематологија ви издвојува најчести причини за црвенило на вашата кожа и лице: 1.SEBORRHEIC DERMATITIS  Себореичен дерматитис е честа состојба на кожата која предизвикува црвен...

Корекција на усни

Носот е најистакнатиот дел од нашето лице, а со самото тоа е најизложен на туѓите погледи. Веднаш после носот, првата споредна но сепак премногу битна работа која ја забележуваме е изгледот на устата. Токму поради тоа, многу луѓе се одлучуваат на корекција на усни. "The love of beauty is taste, but the creation of beauty is...

HIFU терапија за МАЖИ!

Бидете меѓу првите кои ќе ја искусите новата технологија ХИФУ (HIFU). HIFU е кратенка од HIFU – High Intensity Focused UItrasound – процедура која користи силен интензитет на фокусиран ултразвук кој е докажано безбеден иако неговата пенетрација во ткивото е до степен каде што ниту една друга метода не може да достигне. Иновација во затегнување, подмладување и лифтинг на кожата...

ВИДЕО: 12 знаци дека не пиете доволно вода!

За време на летните одмори како и жешките температури, многу е важно да бидете хидрирани. Дали знаете дека скоро половина од светското население не се придржува на нормалните дози на хидратација и пиење на вода и тоа без да го знаат тој факт! Доколку сакате добар и свеж изглед, треба да знаете дека едни од...

Не пропуштајте!