23.2 C
London
Home Новости и Блог

Новости и Блог

Пакети за слабеење: Октомвриска промоција

Одберете еден од промотивните пакетите достапни за месец октомври, а притоа искористете ги во било кој период до Нова година. Напомена: Може да се плати со VISA, Master, Maestro & Динерс до 12 рати или пак авансно пола цена пред почеток, а другата половина за време на третманите. Во Ла Белеца центарот имаме најнов модел на криолиполиза која функционира со наизменично загревање...

5 начини да намалите тежина без теретани

Додека салите за вежбање и теретаните се совршено место за некои луѓе, тоа во никој случај не е ваша единствена опција кога станува збор за фит тело. Особено во период кога и да сакате да посетите фитнес центар, за истото сте оневозможени заради мерките. Или пак, внимавате да не се заразите. Доколку не сакате да...

ВИДЕО: 12 знаци дека не пиете доволно вода!

За време на летните одмори како и жешките температури, многу е важно да бидете хидрирани. Дали знаете дека скоро половина од светското население не се придржува на нормалните дози на хидратација и пиење на вода и тоа без да го знаат тој факт! Доколку сакате добар и свеж изглед, треба да знаете дека едни од...

Нехируршка естетска медицина: BOTOX & PROTOX [13 начини на апликација]

Што е БОТОКС & ПРОТОКС третман? Тоа е најфреквентната нехируршка естетска процедура во светот. Вашето лице треба да го покажува вашето расположение и емоции, но не и вашите години. Поради тоа немојте да чекате да остарете па дури тогаш да почнете да се подмладувате!!! Факт е дека колку порано се започне со превентива толку повеќе стареењето ќе...

За жените кои од животот сакаат повеќе

Сите се надеваме дека пандемијата со коронавирусот ќе заврши побрзо. За да ги дочекате новите денови со затегната и убава кожа, сега е вистински момент. Еве зошто... Најголем дел од инвазивните процедури во естетската медицина, иако во мал процент, знаат да завршат со непосакувана модринка или да бараат од вас неколку дена специјална нега без...

[ВИДЕО] Криси Тејген: Ботокс во пазувите за да го сопре потењето

Chrissy Teigen е позната по тоа што е тотално искрена во врска со личните аспекти на нејзиниот живот. Таа не се воздржува да ги сокрие проблемите како депресија, ниту пак нејзината рутина за вагинална нега. Но, нејзиниот последен третман за убавина можеби е еден од нејзините најискрени откритија. Тејген сподели видео како прима инјекции со...

Мезо-конци во комбинација со најдобриот “Kick-starter” за колаген

Што е "Thread lifting" или мезо-конци? Неколку брзи факти: #1 Процедура: Постапката за апликација на конецот е минимално инвазивна, алтернатива за операцијата. „Лифтингот“ се случува преку затегнување на кожата со вметнување на конец од комплетно биорезорбилен материјал. #2 Каде се аплицира? На ниво во лицето за каде не е потребна оперативна или хируршка интервенција. По аплицирањето, тој се зацврстува,...

Превенција на црвенило на рацете

Осипот на рацете може да биде фрустрирачки особено кога не е позната причината за истиот. Тој се случува од две причини: надворешна иритација или пак внатрешен процес во вашето тело. Иако егземата е најчеста причина за појава на осип на рацете, сепак тоа може да биде и од алергиска реакција, недоволна нега особено во...

Full Face Reconstruction – Los Angeles No.1 Aesthetic Trend

Доколку сакате убав изглед, драматична промена и подмладување, блескаво и сјајно лице кое зрачи со свежина, неопходно е комбинација на повеќе методи. Full Face Reconstruction методот кој е број 1 естетски тренд во Лос Анџелес во изминатите неколку години, а донесен и успешно применет веќе 2 години дирекно од школата на познатиот Холивудски доктор,...

Митовите за микродермоабразија, разбиени.

Сигурно некогаш сте се запрашале што е микродермоабразија, сте побарале на Google или YouTube со цел да видите зошто оваа метода се разликува од класичниот третман или останати процедури за лице. Ќе ви биде ли лицето црвено после третман? Дали боли? Зошто е потребна? Има ли ефект? Сите митови, ќе ги разбиеме во овој текст. Но...

Не пропуштајте!