13.2 C
London
Home Новости и Блог Блог и Занимливости

Блог и Занимливости

PlexR технологија – Non surgical Blepharoplasty!

Plexr е најновиот неинвазивен уред кој користи плазма-базирана технологија за да ја замени хирургијата и означува нова естетика. Таа претставува т.н. "soft" или "мека" операцијa. Jонизиран воздух, што создава една искра како молња,  го грее ткивото со силен ефект на затоплување и затегнување на кожата. Тоа вклучува биостимулација, односно стимулирање на природниот процес на...

БОТОКС: Против прекумерно потење на дланки и пазуви!

Дали се срамите од фактот дека премногу се потите? Екцесивното потење ви попречува во секојдневните активности? Не се грижите, имаме решение за вашиот проблем! Многу од луѓето кои се потат прекумерно незнаат дека всушност имаат проблем кој лесно се лекува! Сосема е нормално да се потите кога е топло, кога сте возбудени или во некоја слична...

Драматични и запрепастувачки “anti-aging” резултати – Вампирска метода

Никогаш не сте ни помислувале дека нешто може да биде толку револуционерно што дури ќе ја промени вашата перспектива на "anti-aging" медицината. Па, подготвени или не, веќе постои - така наречената "вампирска" метода. "Цицање", односно извлекување на вашата сопствена крв проследено со инјекција во кожата со материјали од вашето сопствено тело! Новата и револуционерна метода "вампирска"...

Anti-Aging Коктели за “Camera Ready” изглед!

Мезотерапијата е новиот тренд кај техниките (методите) за нега на кожа, кој претставува нехрируршко подмладување (регенерација и рејувенација) на кожата во проблематичните регии на телото, лицето и вратот. Оваа техника вклучува мали колочини на различни медикаменти кои се инјектираат во кожата и сврзното ткиво под кожата. Од ПАРИЗ, Франција до Америка - Револуционерна anti-aging метода! Мезотерапијата е воведена во...

SUNFIX: Лидер во здравото потемнување

Нека ова лето вашиот заштитен фактор биде SUNFIX Лидер за здраво потемнување - линија за нега на кожата која го изедначува тенот - SUNFIX. Најновата, брза, ефективна, здрава метода на вештачко потемнување одсега достапна во Ла Белеца. Добијте го вашиот „Плажа Изглед“ за само 10 минути! Зошто да го одберете SUNFIX?   Тој е дерматолошки и професионален апарат со...

БОТОКС – Фонтана на Младоста

БОТОКС - ФОНТАНА НА МЛАДОСТА Jа затегнува кожата, видливите брчки се пеглаат, а се спречува појава на нови. Што е БОТОКС третман? Тоа е најфреквентната нехируршка естетска процедура во светот. Вашето лице треба да го покажува Вашето расположение и емоции, но не и вашите години. Поради тоа немојте да чекате да остареете па тек тогаш да почнете...

ХИЈАЛУРОНСКИ ФИЛЕРИ

Beauty ФИЛЕРИ – Сите Тајни на Најпопуларната во Светот Mетода на Неопративен FACE LIFTING Beauty филерите кои се на база на хијалуронска киселина се моментално едни од најпопуларните во светот на естетската и anti aging медицината! Брзото темпо на живот доведе до голема популаризација на кратките и брзи но ефикасни процедури за подмладување како што е...

Не пропуштајте!