Monday, June 17, 2024
spot_img
домаНовости и БлогCYTOCARE S-Line: Француска нега на врат, лице и околу очи.

CYTOCARE S-Line: Француска нега на врат, лице и околу очи.

CYTOCARE S-Line е најдобрата и луксузна колекција на француската фирма Revitacare. Се администрира со микро-инјекции во површен или среден дермис и може да се користи за лицето, вратот и задниот дел од рацете. Овозможува интензивна хидратација, ја обновува сјајноста и ја подобрува еластичноста. Одличен избор за безбедно, ефикасно и неинвазивно подмладување на лицето.

Зошто да се одлучите за S-Line колекцијата на CYTOCARE:

  • Регија: Crow’s feet (околу очи) – комплетна регенерација
  • Ја измазнува кожата околу устата
  • Антиоксидантно дејство
  • Зголемува сјајност и светлина
  • Долготрајни природни резултати
  • Соодветен за сите типови на кожа од сите возрасти

Cytocare S Line содржи 18mg/ml не-вкрстена хијалуронска киселина и е првиот засилувач на кожата стерилизиран со асептична филтрација и се нуди во претходно наполнет шприц за да се зачува интегритетот на неговите компоненти. Обезбедува неверојатно добар ефект на осветлување на кожата, подмладувајќи ја одвнатре.

Секоја процедура на S-line се работи различно. Препорачуваме третман за одржување на секои 3 месеци за долготрајни резултати.

Цена: 150 евра третман за комплетна доза од 1 шприц x 3 ml.
Дозата може да се подели: 1 ml е 50 евра.
Времетраење на процедурата: 30-45 минути.

La Bellezza Center
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: [email protected]

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular