Monday, June 17, 2024
spot_img
домаЕстетска козметологијаПроцедуриРесорбилен имплант од комплекс за подмладување и хијалурон

Ресорбилен имплант од комплекс за подмладување и хијалурон

CYTOCARE S Line е ресорбибилен имплант составен од хијалуронска киселина & комплекс за подмладување. Се вбризгува со микро-инјекции во горниот дермис и среден дермис од периорбитала и периоралната регија (вертикални линии на усните). CYTOCARE S Line ги исполнува фините линии и ја осветлува кожата. Исто така, корегира недостадоци како квалитет на кожата и текстурата. Количина на третман: 1 шприц x 3 ml.

„После 25 години истражувања во фармацијата и клеточната биологија, како и иследување на ефектите од стареењето и неговото минимизирање, ја креиравме REVITACARE“ – велат основачите на најмоќната француска компанија во ова поле.

Останати информации: Што би добиле при апликација на CYTOCARE S-Line и кои се индикациите?

  • Регија: Crow’s feet (околу очи) – комплетна регенерација
  • Ја измазнува кожата околу устата
  • Антиоксидантно дејство
  • Зголемува сјајност и светлина
  • Долготрајни природни резултати
  • Соодветен за сите типови на кожа од сите возрасти 

Цена: 150 евра третман за комплетна доза од 1 шприц x 3 ml.
Дозата може да се подели: 1 ml е 50 евра.
Времетраење на процедурата: 30-45 минути.

Cytocare произведен од Revitacare Laboratories е уникатна колекција на засилувачи на кожата погодни за вбризгување во сите типови кожа, сите возрасти, како и подеднакво за мажи и жени. Сите производи содржат соодветна концентрација на хијалуронска киселина за лекување на фини линии, неправилности, сјајност и брчки без додавање волумен на третираната област како при класичните филери.

За дополнително зајакнување на обновувањето на кожата, тие исто така содржат моќен комплекс за подмладување CT50 на внимателно одбрани витамини, антиоксиданти, минерали и аминокиселини за да се таргетираат конкретни проблеми со кожата.

REVITACARE е француска лабораторија, основана во 2003 година, специјализирана за истражување, дизајн, производство на медицински помагала заснована на хијалуронска киселина, посветена на естетската медицина и козметологија за да се спречи и поправи стареењето на кожата и да се третираат проблемите со косата.

La Bellezza Center
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: [email protected]

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular