Monday, July 15, 2024
spot_img
домаfacialsИскуство со ХИФУ (HIFU): Џонатан, најдобриот пријател на Ким Кардашиан

Искуство со ХИФУ (HIFU): Џонатан, најдобриот пријател на Ким Кардашиан

Доколку сте се запрашале како изгледа најновата технологија на не-хируршки facelift, ние (express.uk) Ве носиме позади сцената, ексклузивно со Џонатан (Jonathan Chenam) во естетската клиника Paul Banwell Clinic United Kingdom.

Кога ќе помислите на face-lift како процедура, досега на памет ќе ви паднат: хируршки зафат (пластична хирургија), ботокс, филери, 3д мезо конци (до скоро најсофистицирана форма на не-хируршки face-lift) и број останати естетско-дерматолошки процедури. Но, како што светот се развива технолошки со брзина на светлината, така и неинвазивната естетска медицина изненадува од година во година.

Како што велат од EXPRESS.uk, на А-листата на светските познати личности (A-list of celebrities) се најде нешто сосема ново во однос на пристапот, начинот на делување, неинвазивноста и резултатите. Тоа е HIFU технологијата – Ла Белеца центарот, како и секогаш, први во Македонија ги носиме иновациите во естетската и медицинска козметологија, а од сега па натаму, можете да бидете први кои ќе ја искусат ХИФУ машината.

ВИДЕО – најдобриот пријател на Ким Кардашијан, познатата ѕвезда од Лос Анџелес, Џонатан, ја испробува иновативноста на естетската медицина преку HIFU машината.
3D-Skinmed’s non-surgical face-lift was tested out in a global exclusive with Express UK, on none other than LA superstar Jonathan Cheban. 

Што да очекувате од ХИФУ терапијата?

 • Пенетрација до SMAS, Superficial muscular aponeurotic system (мускулно-апоневротичен слој) кој е одговорен за ремоделирање на колагенот и контракција на еластичните влакна, т.е. со помош на стимулација од ХИФУ апаратот, се постигнува обнова на колагенот како и производство на нов колаген.
 • НАПОМЕНА: SMAS е слој кој досега ниту еден препарат за не-хируршки face-lifting не го достига со дејство!
 • Времетраењето на терапијата може да е од 20 минути до 1 час, во зависност од регијата на третман.
 • Резултатите се долготрајни а понекогаш промените се гледаат веднаш по третманот.
 • Крајниот резултат можете да го забележите после 2 до 6 месеци, а времетраењето на крајниот резултат може да трае и до 2 години што е исто така недостижно со претходни процедури!
 • HIFU третманот е безболен и не е потребна анестезија. Нивоата на енергија се различни, а пациентот се третира со енергија до која се чувствува комотно.
 • После третманот, кожата може да биде благо зацрвенета, но по неколку часа црвенилото ќе се повлече и можете да се вратите на секојдневните активности.
 • HIFU терапијата не го оштетува епидермисот на кожата.
 • Може да се комбинира со други медицински третмани, но напоменуваме дека препарати како хијалуронски филери, ботокс и 3Д мезо конци не треба да бидат аплицирани 1 месец пред и 1 месец пост терапијата со ХИФУ!
 • HIFU третманот е многу погоден за кожа која има изразени знаци на стареење како брчки, спуштена и висната кожа, но исто така и за слоеви на масни наслаги околу подбрадокот.
 • HIFU терапијата дава одлични резултати за познатата состојба на вратот позната како “Turkey neck” и за затегнување и подмладување на кожата на деколтето.
 • Наменет е за двата пола подеднакво!
 • HIFU weight loss therapy: прочитајте повеќе за ХИФУ технологија за таргетирање на масти, стрии и целулит од утре на нашата веб-страна www.LaBellezza.com.mk
 • HIFU slimming: машина за слабеење, разбивање масни наслаги, помага за стрии и најважно досега што ја разликува од сите останати машини за слабеење е истовременото затегнување на кожата на третираните регии.
ВИДЕО:Погледнете ги двете главни намени на ХИФУ (HIFU face-lifting: затегнување, регенерација и подмладување & HIFU weight loss: таргетирање на масни наслаги, стрии, целулит).

HIFU е кратенка од HIFU – High Intensity Focused UItrasound – процедура која користи силен интензитет на фокусиран ултразвук кој е докажано безбеден иако неговата пенетрација во ткивото е до степен каде што ниту една друга метода не може да достигне.

ЦЕНОВНИК: Погледнете ги сите регии за третман со HIFU (слика)

La Bellezza Center 
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7 – Естетска и Медицинска Козметологија
Facebook: La Bellezza & Instagram: La Bellezza Center
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 70 268 009
Е-mail: [email protected]

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular