Wednesday, May 18, 2022
spot_img
домаКозметологијаКозметички УслугиКозметички услуги - Ла Белеца медицинска козметологија

Козметички услуги – Ла Белеца медицинска козметологија

Сите козметички услуги во салонот се под надзор на Дерматолог (Д-р Наташа Марковска Василевска) и подеднакво работиме со клиенти од двата пола.

ДЕПИЛАЦИИ [мажи & жени] – Ладна и топла депилација (100% природен восок по сопствена рецептура), комплетна заштита од алергии, иритации или изгореници, со силно редукционо дејство врз несаканите влакна.

ПЕДИКИР – Медицински педикир, специјалистички преглед и третман на заболени стопала и нокти, враснати нокти, жулеви.

  • Класичен педикир
  • Маски
  • Паковања
  • Парафини
  • Масажа на стопала

МАНИКИР – Медицински и класичен третман на нокти, надоградба на нокти во разни техники за секојдневни и свечени прилики, гел, UV траен лак, цртање, циркони, пирс.

ТРЕПКИ – Обликување, фарбање, надоградба во различни величини. Несомнено веѓите претставуваат најзначајни црти на нашето лице. Убавите веѓи даваат помоќен, поздрав и негуван израз на лицето дури и кога е без шминка.

За закажување, цени и повеќе информации јавете се на 022 430 432 или 070 222 601.

La Bellezza Center 
Естетска Дерматологија & Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7 – Естетска Дерматологија и Медицинска Козметологија
Facebook: La Bellezza & Instagram: La Bellezza Center
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432
Е-mail: info@labellezza.com.mk

претходниот член,Масажи
Следната статијаТретмани на Лице
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular