Wednesday, May 22, 2024
spot_img
домаЕстетска козметологијаВидеаОпис на сите фази при ласерска трајна епилација

Опис на сите фази при ласерска трајна епилација

Американската академија за дерматологија е најпрофесионалното место каде што може да добиете одговор за било каква естетска, козметолошка и дерматолошка процедура. Ласерското отстранување на влакна е процедура за која има многу прашања, но исто така и одговори.

Погледнете го краткото видео и дознајте повеќе за 7 битни работи кои треба да ги знаете пред да се одлучите за третман со ласерска епилација.

Во Ла Белеца центарот работиме со најнов модел на ласер терапија во светот: нови стандарди на брзина, безбедност, ефикасност и удобност. Нашиот ласер е комбинација на 3те најдобри ласери: Alexandrite (755nm), Nd:YAG (1064nm) и Diode (808nm).

Повеќе за нашиот ласер: Fast Hair-Removal Laser, најнов светски модел.
Пакет достапни во Ла Белеца: Ценовник за мажи и жени.

La Bellezza Center
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: [email protected]

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular