Криотерапија – Cutaneous Cryosurgery

CUTANEOUS CRYOSURGERY - Криохирургија или криотерапија е третман во кој се употребува екстремно ниска температура за третман на абнормални или несакани надворешни ткива Криотерапијата се користи при разни кожни израстоци, брадавици (warts, actinic keratosis, seborrhoeic keratosis, solar lentigo, molluscum contagiosum, dermatofibroma, granuloma annulare, herpes labialis, acne, xantelasma...), како и третман на голем дел бенигни, преканцерогени...

Електростимулации – Превземете Контрола врз Вашиот Изглед

anti cellulite
Природниот процес на липолиза во телото преставува разложување и разбивање на масните депоа и елиминација на масни наслаги. Еден од методите е и електрична липолиза со електростимулации. Превземета ја контролата врз вашиот изглед! Зајакнете го тонусот на кожата и мускулите! Отстранете го целулитот! 1.Електростимулациите делуваат на ензимите! Бројните струјни импулси вршат активација на ензимските процеси многу успешно,...

SUNFIX: Лидер во здравото потемнување

Нека ова лето вашиот заштитен фактор биде SUNFIX Лидер за здраво потемнување - линија за нега на кожата која го изедначува тенот - SUNFIX. Најновата, брза, ефективна, здрава метода на вештачко потемнување одсега достапна во Ла Белеца. Добијте го вашиот „Плажа Изглед“ за само 10 минути! Зошто да го одберете SUNFIX?   Тој е дерматолошки и професионален апарат со...

Акнетерапија: убедливо најдобри резултати

,,Ако сте пробале се и сте биле секаде, а не сте задоволни од ветувањата и резултатите, нека ви бидеме откритие на година како што често не нарекуваат,, - Ла Белеца центар Acne vulgaris се хронично воспалително заболувања на пилосебацеалниот апарат, кожно заболување како еден од најголемите проблеми на младата популација насекаде во светот. Заболувањето најчесто...

КРИОЛИПОЛИЗА – Нехируршка Алтернатива на Липосукција

КРИОЛИПОЛИЗА – Нехируршка Алтернатива на Липосукција Дали имате регии на телото кој неможе да ги отстраните со ниедна диета, без разлика колку вежбате или се трудите да го намалите обемот на тие регии?!? Затоа специјално во Ла Белеца, први во Р. Македонија ја донесовме најмодерната, најнова и најсофистицирана метода на брзо и ефективно слабеење! Неинвазивно, сосема безболно,...