Monday, July 15, 2024
spot_img
домаНовости и БлогНОВО: Прв РЕГЕНЕРАТИВЕН хијалуронски филер збогатен со амино киселини

НОВО: Прв РЕГЕНЕРАТИВЕН хијалуронски филер збогатен со амино киселини

Најнова и револуционерна генерација на хијалуронски филери за многу кратко време станаа хит третман против стареење во светот. Сега, достапни и во Ла Белеца Центар. REVITAFILL Xtra се иновативни филери кои доаѓаат од престижните француски лаборатории на Revitacare, со искуство во производството на медицински препарати за употреба во естетска медицина повеќе од 20 години.

Софистицирана, усовршена и единствена уникатна формула која комбинирајќи ја оптималната вискоеластичност, кохезивност и хомогеност е заслужна за зачувување на природните изрази на лицето со корекција на брчки, ремоделирање и корекција на волуменот.

Постигнатата вискоеластичност го прави Revitafill Xtra многу флексибилен, па така тој ги следи сите изрази на лицето и после инјектирањето е способен ја врати својата првобитна форма.

Хомогеноста дава совршено мазна структура на гелот, без присуство на честички што можат да предизвикаат несакани ефекти. Благодарение на постигнатата кохезивност Revitafill Xtra ја задржува својата почетна форма за време на компресија предизвикана од мимикрија на лицето и при тоа не доаѓа до миграција или дисперзија на производот.

Благодарение на додадените амино киселини глицин и пролин, филерите Revitafill Xtra влијаат и на процесот на регенерација на кожата и силно го стимулираат производството на нов колаген, ја враќаат еластичноста на кожата, како и цврстината на кожата што резултира со здрав и рамномерен тен.

  • Глицинот ја стимулира синтезата на колаген, го намалува оксидативен стрес на ткивото, како и воспалителните процеси, ја зголемува хидратацијата на кожата и го подига тонусот на кожата.
  • Пролинот, исто така, ја стимулира синтезата на колаген, учествува во процесот на обновување и заздравување на ткивото и поседува силна способност за врзување вода.

ПРОМОТИВНА ЦЕНА ДО КРАЈ НА НОЕМВРИ: 200 евра за 1ml (редовна цена: 250 евра за 1ml)

Волумен & хидратација на кожата: Како делува хијалуронската киселина?

Дермалните филери, често ни изгледаат „скапо“, особено ако е потребна поголема количини. Доколку ги погледнеме работите од друг агол, филерите може да се најдобра, „најевтината“ и сепак најефикасна процедура!

Хијалуронските или дермални филери се природна компонента на нашето тело. Тие не делуваат „магично“ како ботоксот и да ги „скријат“ брчките веднаш за неколку денови, но нивното дејство е лековито! Покрај моменталното пополнување на брчките или недостатокот на волумент на кожата, тие активно хидрираат и ја подобруваат состојбата на кожата трајно. По завршување на дејството на хијалуронските филери, никогаш повеќе нема брчките да ви изгледаат како што биле претходно. Сепак, ова „трајно“ подобрување, не значи и трајно решение.

За повеќе информации, контактирајте не. Вршиме комплетни прегледи за нашите клиенти со тим од специјалисти и врвни лекари. Препорачуваме од најсовремени процедури до најосновните прилагодувања за долготрајни резултати. Дојдете да научите како да се борите против стареењето, иритациите, брчките и било кој останат кожен проблем.

👩‍⚕️ La Bellezza Center Skopje, over 30 years experience in skin, aesthetics & medical cosmetology.
➡️ www.LaBellezza.com.mk & [email protected]
☎️ +389 70 222 601 📞 +389 75 222 601
➡️ Address: Vidoe Smilevski Bato 3, 1000 Skopje 
➡️ Skin, Skincare, Beauty, Cosmetology.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular