Saturday, January 28, 2023
spot_img
домаSlim & BodyНовогодишни пакети за слабеење: Slim & Body

Новогодишни пакети за слабеење: Slim & Body

Одберете еден од промотивните новогодишни пакетите и резервирајте ја идеалната комбинација за вас. Притоа, искористете ги во било кој период во текот на зимата, заклучно до крајот на февруари. Напомена: Може да се плати со VISA, Master, Maestro & Динерс до 12 рати или пак авансно пола цена пред почеток, а другата половина за време на третманите.

ПАКЕТ “FULL BODY” 

Во Ла Белеца центарот имаме најнов модел на криолиполиза која функционира со наизменично загревање и ладење на делот од телото што се третира. Ефикасноста на третманите е подобрена за 30% од претходните методи на криолиполиза. Овој метод во комбинација со пресотерапија (лимфна дренажа во скафандер), EMSculpt со 4 рачки и најнов модел на HIFU со микрофокусиран наместо фокусиран ултразвук, е најдобрата и сеопфатна комбинација за секое тело.

ПАКЕТ: Комбинација на ‘HIFU’ третмани

Новата технологија на ХИФУ го промени и времето на делување. Овој третман (исто како и претходното ХИФУ) претставува најмодерна, но унапредена технологија на високо фокусиран (микрофокусиран) ултразвук кој продира до слоеви на кожата каде што претходно ниту една друга машина во естетската медицина не успеала да допре. ХИФУ има посебна програма за стомак, раце, нозе и задник односно сите регии на телото каде што имаме проблем со вишокот на масни наслаги и висната кожа (надлактици, стомаче после породување или нагло слабеење, “love handles”, околу колена, итн).
Во Ла Белеца центарот работиме со високо професионална услуга во високо безбедна средина според сите препораки и мерки за здравствена заштита. Со повеќе од 31 години искуство во медицинската козметологија и естетска медицина, тим на врвни лекари и специјалист по дерматологија.

La Bellezza Center Skopje 30 years experience in skin, aesthetics & medical cosmetology. www.LaBellezza.com.mk & info@labellezza.com.mk+389 70222601 +389 75222601 Address: Vidoe Smilevski Bato 3, 1000 Skopje

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular