Wednesday, March 22, 2023
spot_img
домаfacialsТретмани на Лице

Третмани на Лице

„Ако сте пробале се и сте биле секаде, а не сте задоволни од ветувањата и резултатите, нека ви бидеме откритие на година како што често не нарекуваат“ – Ла Белеца центар

Секој третман на лице и тело во La Bellezza започнува исклучиво со дерматолошки преглед на кожата од страна на специјалист дерматолог. Исто така, дерматологот е одговорен и за самиот третман на чистење на лицето.

Широка палетна на медицински-козметички третмани соодветни на типот, состојбата и потребите на кожата и возраста:

  • Класични третмани
  • Биолошки третмани & маски за лице (плацента, кавијар, колаген, хијалурон, алги, витамини, минерали, билки)
  • Рехидрирачки (освежителни и длабока хидрација)
  • Третман на акни
  • Третмани за хипо и хиперпигментации
  • Рејувенации, подмладување
  • Кифтинг, редукција на брчки
  • Витализација, освежителни
  • Регенерација, реепителизација (проширени пори, лузни од акни или од друга природа)

Препаратите од врвни професионални медицинско-козметички линии како и дополнителната примена на апаратура од најсовремена модерна технологија во раце на професионална услуга и искусен дерматолог, се гаранција за вашата убавина, здравје и инвестиција.

Во Ла Белеца центарот, имате можност да бидете третирани од најдобриот естетски дерматолог во Република Македонија, Специјалист по Дерматовенерологија Д-р Наташа Марковска Василевска.

La Bellezza Center
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: info@labellezza.com.mk

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular