Wednesday, May 22, 2024
spot_img
домаSlim & BodyВИДЕО: Третман на „висечка рака“ за затегнување и слабеење

ВИДЕО: Третман на „висечка рака“ за затегнување и слабеење

Нова технологија за таргетирање на масти, стрии и целулит!

Се работи за метода која користи силен интензитет на фокусиран ултразвук кој е докажано безбеден иако неговата пенетрација во ткивото е до степен каде што ниту една друга метода не може да достигне!

HIFU: High Intensity Focused UItrasound
ЦЕНА на поединечен третман изнесува од 4.000 денари.
ЗОНА: Висечка рака
Забелешка: Зоната на работа е горниот дел на раката обележан во видеото и познат како „висечка рака“ (не цела рака). Третман на цел горен дел на рацете може да изнесува од 3.000 до 6.000 денари, во зависност од потребата, големината, обемот и проблемот.

Пенетрацијата на ултразвукот со висок и фокусиран интензитет ги разбива масните клетки, но исто така и стариот односно веќе оштетен и нефункционален колаген. На овој начин се стимулира миграција на комплетно нови клетки, пролиферација и стимулација на фибробласти чиј краен ефект е комплетна реконструкција на ткивото со создавање на нов колаген. Така, вашата кожа добива нов сјај, изгледа свежо и затегнато, а на локалното ткиво му давате нова потпора.

Моментално имаме промоција на ХИФУ за третман на висечка рака во комбинација со 8 третмани на криолиполиза. Цената за овој пакет изнесува само 6.000 денари! Во Ла Белеца го имаме најновиот модел на криолиполиза, метода за замрзнување на масното ткиво и умртвување на масните наслаги. Повеќе за криолиполизата и нашиот апарат со кликнување тука.

La Bellezza Center 
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 70 268 009
Е-mail: [email protected]

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular