Wednesday, May 18, 2022
spot_img
домаSlim & Body4 Димензионална Кавитација - 4D Ultrasonic Cavitation

4 Димензионална Кавитација – 4D Ultrasonic Cavitation

4 пати поголеми ефекти, 4 пати поголеми резултати! Како работи 4-Д Ултразвучната Кавитација?

 • Интензивна физичка липолиза за одстранување на масти од стомакот, половината, грбот, задникот, рацете
 • Вишокот на масни клетки се топи
 • Телото слабее, се намалува целулитот
 • Се ослободува обструкцијата од каналите и колатералите
 • Промовирање и забрзување на метаболизмот на телото
 • Цена: Пакет од 10 4Д-кавитации 5.000 денари.
 • НАПОМЕНА: Кавитациите одат само во пакет од 10 или пак во комбинација со друго процедура.
Главата на 4-Д кавитацијата се состои од 4 глави на кавитации поставени под различни агли. Секоја од нив емитува ултразвучен звук-енергија од по 40-50-kHz од две одделни модулации и 4 различни модели на фокусирање врз проблематичната зона која продира во кожата на длабочина од околу 8-9 mm. Досегашните стандардни и обични кавитации продираа во длабочината на амсното ткиво само од 2-3 mm! 

4-D Ultrasonic Cavitation Inch Loss – Newest perfect slim 4-D Lipo Cavitation

Терапевски ефекти: Притисок од 40-50 kHz кои се формира врз масните клетки (познати како адипоцити) предизвикуваат клеточните мембрани на адипоцитите да пукнат при што доаѓа до ослободување на содржината во просторот помеѓу масните клетки (интерстицијален простор). Содржината на масните клетки (масни киселини, триглицериди и вода) се прелеваат надвор од скршените клеточни мембрани и се пуштени во интерстицијалниот простор. Овој механизам на дејствување не е топење на масти, тоа е всушност инстант празнење на маснотии надвор од клетките, а не уништување на истите. Затоа втората модулација е одговорна да предизвика позитивен бран, притисок во интерстицијалниот простор и промовирање на забрзана лимфна дренажа.

Овој неверојатен процес се одвива без да влијае на соседните структури како што се кожата, крвните садови и периферните нерви!

Се препорачува во рок од 48 часа по третманот превземање на некоја форма (по можност кардиоваскуларни) вежби за да се подигне, забрза вашиот метаболизам и да ви обезбеди да се задржат резултатите постигнати за време на третманот.

За оние пак кои не се љубители на физичка активност, препорачуваме:

 • Скафандер за лимфна дренажа на цело тело.
 • LPG, мултиполарна радиофрекфенца.
 • Криолиполиза – најнов модел на наизменично топлење и ладење.
Сите овие третмани ќе ви го забрзаат ослободувањето на горивото од телото. Вашето тело ќе ги користи расположливите горива во крвта која ги вклучува масните киселини и триглицеридите ослободени од страна на третманите со 4-Д кавитација. Откако горивото во крвотокот е истрошено, вашиот црн дроб ќе започне да ги користи останатите масни депозити почнувајќи од оние кои му се најлесни да ги скрши, а тоа се третираните површини, за понатамошно гориво. Затоа, дури и ако сте се обиделе со други ултразвучни кавитациски третмани, тие едноставно не можат да се споредуваат со неверојатните резултати кои можат да се постигнат со нашите нови третмани со 4-Д кавитација. Секој третман се состои од 20,30 или 40 минути, 2 до 3 пати неделно, по регија која нашиот лекар специјалист ќе ви ја препорача спрема индивидуалната здравствена состојба.

Како да достигнете максимални ефекти од оваа метода?

За постигнување на неверојатни и заудувачки резултати кои ќе траат во наредните 6 месеци па и повеќе од 1 години со правилно одржување, ви препорачуваме следно:
 • физичка активност 2-3 пати неделно по 20-30 минути (по можност кардиоваскуларни вежби) – погледнете ВИДЕО tutorial како да го направите истото
 • комбинација на оваа метода со ХИФУ – High Intensity Focused Ultrasound како и други методи по препорака и консултација со нашите лекари.

Не сте во можност да одите во теретана? Немате време за посетување на некоја спортска активност или да членувате во клубови за разни физички вежби за подобрување на здравјето и одржување на формата? Не се секирајте. Ла Белеца ви спреми VIDEO Tutorial како да го правите истото од дома. Ви препорачуваме најмалку 2 пати неделно да ја следите оваа процедура. Во прилог, погледнете го видеото.

La Bellezza Center Естетска и Медицинска Козметологија  Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7 Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601 Е-mail: info@labellezza.com.mk

претходниот член,ВАКУУМ
Следната статијаМасажи
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular