Wednesday, May 22, 2024
spot_img
домаКозметологијаУбавина и ЗдравјеLPG: Најнова технологија VelaShape III

LPG: Најнова технологија VelaShape III

Третманите за обликување на телото се во подем. На нашите клиенти секогаш им нудиме иновации или пак докажани препарати во полето на естетската медицина. Нашиот најнов модел на ЛПГ е еден од најпознатите неинвазивни третмани за обликување на телото.

ВИДЕО: Најновиот модел на LPG VelaShape III пристигна во Ла Белеца

Најдобар третман за разбивање на целулит!

ЛПГ методата е најдобар третман за разбивање на висцералниот целулит. Можете да сте слаби, можете да држите идеален режим на исхрана и упорно да вежбате, а од целулитот никако да не можете да се решите. Затоа е тука најновата ЛПГ Технологија! Целулитот можете да го сфатите како метастази кои од ден на ден се шират, пуштаат подлабоки корени и потребно е што поскоро да се елиминира.

Непосреден ефект сo очигледнa и долгорочна ефикасност на слабеење нa телото, контурирање и обликување, намалување нa целулитот, затегање на кожата. LPG VelaShape III третманите се повторуваат на 3-5 дена во времетраење од 30 мин., препорачливо во сесија од 10 пати.

ЦЕНА: Пакет од 10 третмани со LPG, 7.000 денари. 

НАПОМЕНА: ЛПГ може да се користи во пакет со други процедури како криолиполиза, ултра звук, интензивен и фокусиран ултразвук (ХИФУ), EMSculpt, лимфна дренажа во скафандер. За одредување на пакет, потребен е преглед од лекар со цел да се одреди што е најдобро за вашето тело односно тип на проблем (масно ткиво, целулит, висната кожа).

👩‍⚕️ La Bellezza Center Skopje, over 31 years experience in skin, aesthetics & medical cosmetology.
➡️ www.LaBellezza.com.mk & [email protected]
☎️ +389 70 222 601 📞 +389 75 222 601
➡️ Address: Vidoe Smilevski Bato 3, 1000 Skopje 
➡️ Skincare Clinic, Beauty, Cosmetic, Cosmetology.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular