Wednesday, May 22, 2024
spot_img
домаНовости и БлогБлог и ЗанимливостиСакате „Слатко Носе“? - Нехируршка Корекција на Нос

Сакате „Слатко Носе“? – Нехируршка Корекција на Нос

Носот е најистакнатиот дел од нашето лице, а со самото тоа е најизложен на туѓите погледи. Токму поради тоа, многу луѓе се одлучуваат на корекција на носните контури.

Оперативната интервенција која се нарекува ринопластика е комплицирана па понекогаш и многу болна метода со ризици од хируршки и пост-хируршки компликации, а да не говориме за тоа дека крајниот резултат не секогаш е најидеален и бара повторна интервенција.

Идеална корекција на нос за само 10 минути и без хируршки зафат и анестезија!

Нехируршка корекција на нос односно nonsurgical rhinoplasty е исклучително безбедна и безболна со примена на хијалуронска киселина. Овој естетски зафат останува една од омилените процедури во Ла Белеца. Уште пред 8 години кога се воведе како новитет, никој друга процедура не успеала да направи таканаречен “WoW” ефект како корекција на нос.

Со хијалуронските филер можно е да се исправи кукаст нос, разни нерамнини, да се подигне врвот на носот, дури и оптички да се намали носот. Самата интервенција трае 10 до 20 минути, секако, претходно следи припрема со анестезија. Сосема е безболно, а резултатите за зачудувачки! Веднаш после процедурата, може да се вратите на нормалните дневни активности.

Цената на ваква процедурата е апроксимативно од 6.000 до 12.000 денари во зависност од потребниот материјал за корекција.

Како изгледа нехируршката ринопластика (nonsurgical rhinoplasty):

Мора да се напомене дека оваа процедура иако изгледа „брза и едноставна“, сепак сноси ризици доколку не се изведува од стручно лице, лекар или специјалист со дополнителна обука за оваа специфична зона!

За повеќе информации, контактирајте не. Вршиме комплетни прегледи за нашите клиенти со тим од специјалист по Дерматологија и специјализанти по Хирургија. Препорачуваме од најсовремени процедури до најосновните прилагодувања за долготрајни резултати. Дојдете да научите како да се борите против стареењето, иритациите, брчките и било кој останат кожен или естетски проблем.

Стручни обуки на кадавер: Важни анатомски слоеви во пределот на носот.

La Bellezza Center Skopje, over 32 years experience in skin, aesthetics & medical cosmetology.
www.LaBellezza.com.mk 
+389 70 222 601 & +389 75 222 601
Address: Vidoe Smilevski Bato 3, 1000 Skopje  
Nosejob / Filler / Nonsurgical rhinoplasty

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular