Friday, April 19, 2024
spot_img
домаЕстетска козметологијаВидеаВИДЕО: Како делува новата формула на Profhilo®

ВИДЕО: Како делува новата формула на Profhilo®

Најново, а од сега достапно за прв пат во Македонија – Profhilo® 

  • Ремоделирање на екстрацелуларен матрикс.
  • Зајакува еластицитет, поддршка на потпорното ткиво и совршена блескавост на лицето.
  • Стимулира 4 различни типа на колаген и еластин. Наменет за отклонување на брчките од внатрешноста на кожата.
  • Користи нова NAHYCO технологија на дејствување. Иновативен термален продукт.
  • Одржува здрава средина за стимулација на кератиноцитите, адипоцитите и фибробластите.
  • Специјална формула со способност да тече рамномерно низ целата анатомска состојба. Хомогено се проширува.
  • Интензивна хидратација на цело лице или врат.

Прв пат употребен во Италија во 2015та година. Тестиран меѓународно пост 2016та година. До 2018 година, направени се 500.000 апликации низ светот, а веќе од 2019та година станува хит во светот. 2020та е година за Македонија! Бидете меѓу првите и поклонете си вистински лукзус за вашата кожа на лице или врат.

ЦЕНА: 300 евра.
ПРОФИЛИО:
кликни тука за повеќе информации.

👩‍⚕️ La Bellezza Center Skopje, over 30 years experience in skin, aesthetics & medical cosmetology.
➡️ www.LaBellezza.com.mk & [email protected]
☎️ +389 70 222 601 📞 +389 75 222 601
➡️ Address: Vidoe Smilevski Bato 3, 1000 Skopje 
➡️ Skin, Skincare, Beauty & Cosmetics.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular