Saturday, December 2, 2023
spot_img
домаНовости и БлогБлог и ЗанимливостиJennifer Lopez Skincare: Официјален почеток за Нова Година

Jennifer Lopez Skincare: Официјален почеток за Нова Година

По објавата во месец август на својот инстаграм профил, сите помислија дека се работи за некој вид на нова колекција на шминка. Сепак, Џенифер Лопез ја изненади јавноста: JLo Beauty ќе биде дерматолошки бренд за нега на кожа!

„Ова не е проект правен од страст, туку сон за кој сонувам веќе 30 години“ – вели Џенифер Лопез, додавајќи „Едвај чекам да ги споделам моите тајни за нега на кожата со вас“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Покрај тоа, на нејзиниот инстаграм профил може да се види и најава за како би изгледал брендот. Сепак на „шишето“ не се открива ништо, со цел да се регистрирате за први да имате пристап до новата колекција, уште на 8ми декември. За регистрација, кликнете на JLoBeauty.com, официјалната веб-страна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JLO BEAUTY (@jlobeauty)

Џенифер Лопез не е „нова“ во индустријата на убавина и здравје, па така низ годините била дел од големи брендови на парфеми, препарати за нега на коса и слично.

BUZZFEED: Што користи Џенифер Лопез за нега на кожа?

Познатата Криста Торез од BuzzFeed.com има направено мало истражување за негата на лице и тело на Џеј Ло. Да, факт е дека дел од рутините нејзини се нешто што секаде ќе го прочитате како „секојдневно користење на крема со заштитетен фактор“ или пак „миење на лицето ВЕДНАШ по вежбање, без да чекате туш“. Тие се веќе „досадни“ работи за читање, но сепак премногу важни!

Што останато користи Лопез?

Во интервју за WELL + GOOD, нејзиниот шминкер открива дека Џеј Ло обожава да користи Själ Saphir Concentrate, лосион за лице кој содржи: aquamarine, botanical retinol, soothing blue chamomile како и biomarine complex.  

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Själ Skincare (@sjalskincare)

Една од останатите две процедури кои се тајни на Џенифер Лопез, а откриени за светски познатиот магазин BuzzFeed, е достапна во Ла Белеца. Втората е продукт кој е достапен на Amazon. За повеќе информации, посетете не!

👩‍⚕️ La Bellezza Center Skopje, over 29 years experience in skin, aesthetics & medical cosmetology.
➡️ www.LaBellezza.com.mk & info@labellezza.com.mk
☎️ +389 70 222 601 📞 +389 75 222 601
➡️ Address: Vidoe Smilevski Bato 3, 1000 Skopje 
➡️ Under eye filler, Skin, Skincare, Beauty, Cosmetic, Cosmetology.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular