16.6 C
London

Промотивни пакети: EMSCULPT (4D) со 4 рачки!

Ексклузивни промотивни пакети и цени за EMSCULP (4D) за месец април и мај. Цените важат за уплати до крајот на месец мај, а истите може да ги искористите во текот на годината. Редовната цена ќе биде: 2.000 денари сесија. Што е EMSCULPT? Машина со која се стимулира МАКСИМАЛНА мускулна контракција (supramaximal muscle work) односно супер-преоптоварување....

EMSCULPT (4D) во Ла Белеца – најнова машина со 4 рачки!

Што е EMSCULPT? Машина со која се стимулира МАКСИМАЛНА мускулна контракција (supramaximal muscle work) односно супер-преоптоварување. Со користење на фокусирана електромагнетна енергија со висок интензитет, се предизвикуваат таканаречените супрамаксимални контракции (вид на мускулни контракции кои што не може да се постигат со доброволно дејство на мускулите). Тогаш нашите мускули функционираат со својот максимален капацитет, а...

Пакети за слабеење: Октомвриска промоција

Одберете еден од промотивните пакетите достапни за месец октомври, а притоа искористете ги во било кој период до Нова година. Напомена: Може да се плати со VISA, Master, Maestro & Динерс до 12 рати или пак авансно пола цена пред почеток, а другата половина за време на третманите. Во Ла Белеца центарот имаме најнов модел на криолиполиза која функционира со наизменично загревање...

Lifting Buttocks: Затегнување на задник

Не постои девојка која не сака секси затегнат задник. Исто така, не постои девојка која не сака да се ослободи од целулитот, доколку го има. Како да го постигнете тоа, а да ја искористите најефикасната метода која постои на пазарот на естетската медицина и козметологија? HIFU Buttocks терапија: намален целулит и затегнување на задникот. https://www.youtube.com/watch?v=-TJUzLR-6WQ Што е...

Замрзнување на масно ткиво: најнов модел на КРИОЛИПОЛИЗА

Најнов модел на криолиполиза која оди со наизменично загревање и ладење на делот од телото што се третира. Ефикасноста на третманите подобрена за 30% од обичната криолиполиза. СЛИКА: 3Д приказ на дејството на Криолиполизата. Креирање на ВАКУМ и таргетирано 🌬замрзнување❄️ на масното ткиво без притоа да го оштети локалното. Cryolipolysis е не-инвазивна процедура која нежно и ефикасно ги...

ВИДЕО: Третман на „висечка рака“ за затегнување и слабеење

Нова технологија за таргетирање на масти, стрии и целулит! Се работи за метода која користи силен интензитет на фокусиран ултразвук кој е докажано безбеден иако неговата пенетрација во ткивото е до степен каде што ниту една друга метода не може да достигне! HIFU: High Intensity Focused UItrasound ЦЕНА на поединечен третман изнесува од 4.000 денари. ЗОНА: Висечка рака Забелешка: Зоната...

Мезотерапија: Коктел за разбивање масни наслаги и целулит!

Мезотерапијата со коктели за разбивање масни наслаги и целулит односно Mesolipolysis & Cellucare е еден од најефикасните и докажан методи. Комбинацијата на супстанци и нивното синергетско дејство преку мезотерапијата има докажано силно дејство. Овој коктел го раствара масното ткиво. На тој начин, ткивото се детоксицира и почнува да дише, па се враќа во нормала. Најнова формула и комбинација...

HIFU: нова технологија за таргетирање на масти, стрии и целулит!

Постојат многу методи за затегнување и подмладување на кожата на лицето и телото. Најчесто познати како не-хируршки лифтинг (face-lifting), тоа се методи како хијалуронски филери, ботокс, 3д мезо конци, РФ, ласерска рејувенација и слично, но приматот во не-хируршката естетска медицина го има завземено метода која е моментално на А-листата на светските познати личности, HIFU терапија.   HIFU е...

Нов модел на лимфна дренажа во скафандер со инфрацрвени зраци!

Најново пристигнат апарат за лимфна дренажа со скафандер и инфрацрвени зраци во Ла Белеца центарот! Апаратот е внимателно дизајниран како комбинација на третмани за разбивање на масни наслаги, лимфна дренажа и магнето терапија за зацврстување на кожата. Со користење на висока технологија за масажа, електротерапија и пресо терапија за да се добијат извонредни ефекти на редизајнирање на телото. ВИДЕО: Зошто е...

4 Димензионална Кавитација – 4D Ultrasonic Cavitation

4 пати поголеми ефекти, 4 пати поголеми резултати! Како работи 4-Д Ултразвучната Кавитација? Интензивна физичка липолиза за одстранување на масти од стомакот, половината, грбот, задникот, рацете Вишокот на масни клетки се топи Телото слабее, се намалува целулитот Се ослободува обструкцијата од каналите и колатералите Промовирање и забрзување на метаболизмот на телото Цена: Пакет од 10...

Не пропуштајте!